Proiectul privind Reabilitarea Infrastructurii Școlare (PRIS) – Școli finalizate

NR CRT JUDET Nume Data finalizării
1 Alba Colegiul national Titu Maiorescu. Aiud 22 iunie 2009
2 Alba Școala cu clasele I-IV + grădinița Poieni, Bucium 10 decembrie 2004
3 Alba Şcoala cu clasele I-IV Beţa, Lopadea Nouă 25 martie 2013
4 Alba Școala cu clasele I-IV Bistra, Bistra 7 noiembrie 2005
5 Alba Școala cu clasele I-IV Cărpiniş, Roşia Montană 7 noiembrie 2005
6 Alba Școala cu clasele I-IV Lunca, Valea Lunca 2 septembrie 2009
7 Alba Școala cu clasele I-IV Patrajeni-Zlatna 3 aprilie 2009
8 Alba Școala cu clasele I-VIII + grădinița Salistea (Cioara) 4 noiembrie 2011
9 Alba Școala cu clasele I-VIII Almaşu Mare 10 decembrie 2004
10 Alba Școala cu clasele I-VIII Avram Iancu, Abrud 16 iunie 2009
11 Alba Şcoala cu clasele I-VIII Bucium Şasa, Bucium 24 decembrie 2012
12 Alba Școala cu clasele I-VIII Cetatea de Balta 21 august 2009
13 Alba Școala cu clasele I-VIII Cunta, com. Spring 4 noiembrie 2011
14 Alba Şcoala cu clasele I-VIII Horea, Horea 27 februarie 2012
15 Alba Școala cu clasele I-VIII Lucian Blaga, Ocna Muresului 14 mai 2009
16 Alba Școala cu clasele I-VIII Metes 4 noiembrie 2011
17 Alba Şcoala cu clasele I-VIII Războieni, Ocna Mureşului 29 noiembrie 2012
18 Alba Școala cu clasele I-VIII Sibot 2 septembrie 2009
19 Alba Şcoala cu clasele I-VIII Tătârlaua, Cetatea de Baltă 11 decembrie 2012
20 Alba Şcoala cu clasele I-VIII Veseuş, Jidvei 29 ianuarie 2013
21 Alba Şcoala cu clasele I-VIII, corp B, Căpâlna, Săsciori 28 februarie 2012
22 Alba Școala vocațională "Dr. Lazar Chirila" Baia de Aries 21 aprilie 2008
23 Alba Școala vocațională "Industrie Usoara" Alba Iulia 12 decembrie 2008
24 Alba Şcoala vocaţională (Liceul Teologic Ortodox), Alba Iulia 12 noiembrie 2012
25 Arad Colegiul Național "Elena Ghiba Birta" 22 august 2005
26 Arad Grup scolar Moga Voievod, Halmagiu 25 mai 2011
27 Arad Şcoala cu clasele I-VIII Avram Iancu, Vârfurile 20 noiembrie 2012
28 Arad Școala cu clasele I-VIII Barzava 30 noiembrie 2011
29 Arad Şcoala cu clasele I-VIII Bocsig, Bocsig 6 octombrie 2012
30 Arad Şcoala cu clasele I-VIII Chesinţ, Zăbrani 12 martie 2012
31 Arad Școala cu clasele I-VIII Conop 30 noiembrie 2011
32 Arad Școala cu clasele I-VIII Ineu 30 iulie 2009
33 Arad Şcoala cu clasele I-VIII Mănăştur, Vinga 18 octombrie 2012
34 Arad Școala cu clasele I-VIII no.3, Arad 1 martie 2006
35 Arad Şcoala cu clasele I-VIII Peregu Mare, Peregu Mare 12 iunie 2012
36 Arad Şcoala cu clasele I-VIII Pilu, Pilu 12 iunie 2012
37 Arad Şcoala cu clasele I-VIII Şiclău, Grăniceni 14 iunie 2012
38 Arad Şcoala cu clasele I-VIII Ususău, Ususău 12 martie 2012
39 Arad Şcoala cu clasele I-VIII Vânători, Mişca 14 iunie 2012
40 Arges Școala Barsesti, com. Tigveni (corp scoala) 29 iunie 2010
41 Arges Şcoala cu clasele I-IV Bocăniţa, Sălătrucu 16 aprilie 2013
42 Arges Şcoala cu clasele I-IV Dobrotu, Albeştii de Argeş 10 decembrie 2012
43 Arges Școala cu clasele I-VIII Galesesti, com. Budeasa 28 iunie 2010
44 Arges Şcoala cu clasele I-VIII Babaroaga, Mozăceni 16 noiembrie 2012
45 Arges Şcoala cu clasele I-VIII Cotmeana, Cotmeana 11 iunie 2012
46 Arges Școala cu clasele I-VIII Cuca, Cuca 24 septembrie 2008
47 Arges Școala cu clasele I-VIII Hârtieşti, Hârtieşti 18 septembrie 2008
48 Arges Școala cu clasele I-VIII no.4 Câmpulung 29 noiembrie 2007
49 Arges Școala cu clasele I-VIII Poiana Lacului 31 iulie 2008
50 Arges Şcoala cu clasele I-VIII Sălătrucu, Sălătrucu 10 decembrie 2012
51 Arges Școala cu clasele I-VIII Teiu Vale, Teiu 28 iunie 2010
52 Arges Şcoala cu clasele I-VIII Vâlcele, Merişani 11 iunie 2012
53 Arges Școala no. 1, Curtea de Arges 30 iulie 2008
54 Arges Școala Stefanesti Vale, Stefanesti 20 mai 2008
55 Arges Şcoala vocaţională Domneşti, Domneşti 16 aprilie 2013
56 Arges Şcoala vocaţională Mozăceni, Mozăceni 20 iunie 2012
57 Arges Școala vocațională V-VIII, Topoloveni 29 noiembrie 2007
58 Bacau Colegiul Național "C. Negri", Târgu Ocna 15 aprilie 2008
59 Bacau Școala cu clasele I-IV Baimac, Izvorul Berheciului 19 iunie 2006
60 Bacau Școala cu clasele I-IV Buruenişul de Sus, Brusturoasa 18 iunie 2006
61 Bacau Școala cu clasele I-IV Câmpeni, Pârjol 14 aprilie 2006
62 Bacau Școala cu clasele I-IV Cuchiniş, Brusturoasa 14 aprilie 2006
63 Bacau Școala cu clasele I-IV Horgeşti, Sohodor 31 mai 2006
64 Bacau Școala cu clasele I-IV no. 2 Cauia, Dealu Morii 13 aprilie 2006
65 Bacau Școala cu clasele I-IV Satu Nou, Coloneşti 22 mai 2006
66 Bacau Școala cu clasele I-IV Talpa, Nicolae Bălcescu (Sărata) 18 iunie 2006
67 Bacau Școala cu clasele I-IV Tociloasa, Ungureni 13 aprilie 2006
68 Bacau Școala cu clasele I-IV Valea Caselor, Lipova 13 aprilie 2006
69 Bacau Școala cu clasele I-VIII (corp A) Călugăreni, Damineşti 19 decembrie 2008
70 Bacau Școala cu clasele I-VIII Bârsăneşti, corp A 26 mai 2006
71 Bacau Școala cu clasele I-VIII Cornătel, Motoşeni 31 mai 2006
72 Bacau Școala cu clasele I-VIII Cotumba, Agas 20 iunie 2006
73 Bacau Școala cu clasele I-VIII Dofteana, Dofteana(corp A) 22 august 2011
74 Bacau Școala cu clasele I-VIII Fulgeriş, Pinceşti 26 mai 2006
75 Bacau Școala cu clasele I-VIII Gaiceana Gaiceana 19 august 2011
76 Bacau Școala cu clasele I-VIII Malosu, Lipova 22 mai 2006
77 Bacau Școala cu clasele I-VIII no. 3 Tg. Ocna 17 decembrie 2007
78 Bacau Școala cu clasele I-VIII no.5, Laloaia Comanesti 17 decembrie 2007
79 Bacau Școala cu clasele I-VIII nr.2 Brătila, Helegiu 19 decembrie 2008
80 Bacau Școala cu clasele I-VIII Onceşti (școala veche), Onceşti 13 aprilie 2006
81 Bacau Şcoala cu clasele I-VIII Onceşti, Onceşti 26 ianuarie 2015
82 Bacau Școala cu clasele I-VIII Orasa, Livezi 28 decembrie 2005
83 Bacau Școala cu clasele I-VIII Pădureni, Izvorul Berheciului 19 iunie 2006
84 Bacau Școala cu clasele I-VIII Prăjeşti, Traian 19 decembrie 2008
85 Bacau Şcoala cu clasele I-VIII Sascut Târg, Sascut 4 martie 2013
86 Bacau Şcoala cu clasele I-VIII Scorţeni, Scorţeni 20 iunie 2012
87 Bacau Şcoala cu clasele I-VIII Şerbeşti, Săuceşti 26 ianuarie 2015
88 Bacau Şcoala cu clasele I-VIII Tărhăuşi, Ghimeş Făget 20 iunie 2012
89 Bacau Școala cu clasele I-VIII, no. 2 Boistea Darmanesti 17 decembrie 2007
90 Bacau Școala cu clasele I-VIII, Slanic Mvechiova - Ciresoaia 24 octombrie 2007
91 Bihor Colegiul Tehnic „T. Vuia", Oradea 19 aprilie 2006
92 Bihor Colegiul Tehnic "C. Brancusi", Oradea 19 aprilie 2006
93 Bihor Liceul „I.Vulcan”, Oradea 16 noiembrie 2006
94 Bihor Liceul "Bihorul", Oradea 16 noiembrie 2006
95 Bihor Liceul ”N. Bolcas”, Beius 20 noiembrie 2006
96 Bihor Școala ,,Petofi Sandor" , Săcuieni 30 iulie 2008
97 Bihor Școala cu clasele I-VIII , Valea lui Mihai 17 noiembrie 2006
98 Bihor Școala cu clasele I-IV + grădinița (corp curs pimar) Cadea 23 noiembrie 2011
99 Bihor Şcoala cu clasele I-IV Budureasa, Budureasa 31 mai 2012
100 Bihor Școala cu clasele I-IV Suncuius 5 iunie 2007
101 Bihor Școala cu clasele I-VIII "Arany Janos" Salonta 21 noiembrie 2007
102 Bihor Școala cu clasele I-VIII + grădinița Bulz 27 iulie 2005
103 Bihor Școala cu clasele I-VIII Butan 27 iulie 2005
104 Bihor Şcoala cu clasele I-VIII Ciutelec, Tăuteu 16 noiembrie 2012
105 Bihor Școala cu clasele I-VIII Cubulcut 5 iunie 2007
106 Bihor Școala cu clasele I-VIII no. 5, Oradea (vechi corp) 16 noiembrie 2006
107 Bihor Școala cu clasele I-VIII Sinteu 23 noiembrie 2011
108 Bihor Școala cu clasele l-Vlll Alesd 31 mai 2007
109 Bihor Școala cu clasele Nojorid 5 iunie 2007
110 Bihor Scoala I-VIII Balanca, Suncuius 15 septembrie 2009
111 Bihor Scoala I-VIII Chijic, Copacel 15 septembrie 2009
112 Bihor Scoala I-VIII Talpos Batar 19 noiembrie 2009
113 Bihor Scoala I-VIII Tileagd 15 septembrie 2009
114 Bihor Școala vocațională "Horea", Marghita 17 noiembrie 2006
115 Bihor Școala vocațională (agricol) Salonta 19 septembrie 2008
116 Bihor Școala vocațională „Unirea”, Stei 2 iunie 2006
117 Bistrita Nasaud Colegiul „George Cosbuc”, Nasaud 11 iulie 2006
118 Bistrita Nasaud Liceul Sport, Bistriţa 25 octombrie 2007
119 Bistrita Nasaud Liceul Teoretic, Sangeorz Bai 18 aprilie 2006
120 Bistrita Nasaud Școala cu clasele I-IV + grădinița Bata, Petru Rareş 27 octombrie 2004
121 Bistrita Nasaud Școala cu clasele I-IV + grădinița Dipsa, Galaţii Bistriţei 27 octombrie 2004
122 Bistrita Nasaud Școala cu clasele I-IV + grădinița no. 21 Suplai, Zagra 7 decembrie 2006
123 Bistrita Nasaud Școala cu clasele I-IV + grădinița no.25 Sieu Sfântu, Sintereag 18 octombrie 2006
124 Bistrita Nasaud Școala cu clasele I-IV Agrişu de Jos, Sieu Odorhei 12 decembrie 2006
125 Bistrita Nasaud Școala cu clasele I-IV Arcalia, Sieu Măgheruş 18 octombrie 2006
126 Bistrita Nasaud Școala cu clasele I-IV Domneşti, Mariselu 19 octombrie 2006
127 Bistrita Nasaud Școala cu clasele I-IV Dorolea, Liveziile 7 decembrie 2006
128 Bistrita Nasaud Școala cu clasele I-IV Dumitra 26 octombrie 2006
129 Bistrita Nasaud Şcoala cu clasele I-IV Herina, Galaţii Bistriţei 20 aprilie 2012
130 Bistrita Nasaud Școala cu clasele I-IV Mititei, Nimigea 12 decembrie 2006
131 Bistrita Nasaud Școala cu clasele I-IV Pietriş, Cetate 7 decembrie 2006
132 Bistrita Nasaud Școala cu clasele I-IV Pintic, Teaca 19 octombrie 2006
133 Bistrita Nasaud Școala cu clasele I-IV Satu Nou, Cetate 7 decembrie 2006
134 Bistrita Nasaud Școala cu clasele I-IV Viile Tecii, Teaca 19 octombrie 2006
135 Bistrita Nasaud Școala cu clasele I-VIII "Grigore Silasi", Beclean 30 iunie 2006
136 Bistrita Nasaud Școala cu clasele I-VIII + grădinița Beudiu 17 decembrie 2004
137 Bistrita Nasaud Școala cu clasele I-VIII Blăjenii de Jos, Sintereag 12 decembrie 2006
138 Bistrita Nasaud Școala cu clasele I-VIII Bozieş 15 aprilie 2005
139 Bistrita Nasaud Şcoala cu clasele I-VIII corp III, Maieru, Maieru 15 februarie 2012
140 Bistrita Nasaud Școala cu clasele I-VIII Dobricel, Spermezeu 7 decembrie 2006
141 Bistrita Nasaud Școala cu clasele I-VIII Lunca Ilvei 12 decembrie 2006
142 Bistrita Nasaud Școala cu clasele I-VIII Magurele, com. Mariselu 5 octombrie 2011
143 Bistrita Nasaud Școala cu clasele I-VIII Monor 19 aprilie 2005
144 Bistrita Nasaud Școala cu clasele I-VIII Sant 12 octombrie 2011
145 Bistrita Nasaud Școala cu clasele I-VIII Uriu 16 ianuarie 2012
146 Bistrita Nasaud Scoala I-IV Ilva Mica 23 aprilie 2009
147 Bistrita Nasaud Scoala I-IV Prundu Bargaului 23 ianuarie 2009
148 Bistrita Nasaud Scoala I-VIII Lesu 13 mai 2009
149 Bistrita Nasaud Scoala I-VIII Runcu Salvei 23 aprilie 2009
150 Bistrita Nasaud Scoala I-VIII Sieu 13 mai 2009
151 Botosani Liceul "Grigore Antipa" Botosani 13 august 2008
152 Botosani Liceul Stefanesti 26 septembrie 2008
153 Botosani Școala cu clasele I-VIII no.3, Botosani 4 iunie 2007
154 Botosani Școala cu clasele I-VIII no.5, Botosani 4 iunie 2007
155 Botosani Școala cu clasele I-IV nr.2 Cucuteni, Durneşti 6 iunie 2006
156 Botosani Școala cu clasele I-IV nr.2 Oroftiana, Suharău 15 mai 2006
157 Botosani Școala cu clasele I-IV Babiceni, Durneşti 31 mai 2006
158 Botosani Școala cu clasele I-IV Bârsăneşti, Durneşti 6 iunie 2006
159 Botosani Școala cu clasele I-IV Baseu, Havarna 19 iunie 2006
160 Botosani Școala cu clasele I-IV Başeu, Hudeşti 20 iunie 2006
161 Botosani Școala cu clasele I-IV Bătrâneşti, Gorbăneşti 22 mai 2006
162 Botosani Școala cu clasele I-IV Berza, Santa Mare 31 mai 2006
163 Botosani Școala cu clasele I-IV Bivolari, Dobârceni 1 iunie 2006
164 Botosani Școala cu clasele I-IV Blândeşti, Blândeşti 14 aprilie 2006
165 Botosani Școala cu clasele I-IV Bobuleşti, Ştefăneşti 5 iunie 2006
166 Botosani Școala cu clasele I-IV Bohoghina, Bucecea 22 mai 2006
167 Botosani Școala cu clasele I-IV Broşteni, Durneşti 6 iunie 2006
168 Botosani Școala cu clasele I-IV Buda, Cosula 14 aprilie 2006
169 Botosani Școala cu clasele I-IV Călugărenii Noi, Ungureni 10 august 2006
170 Botosani Școala cu clasele I-IV Cerbu, Copălau 14 aprilie 2006
171 Botosani Școala cu clasele I-IV Cismăneşti, Dobârceni 1 iunie 2006
172 Botosani Școala cu clasele I-IV Cobiceni, Hlipiceni 3 mai 2006
173 Botosani Școala cu clasele I-IV Cordun, Flămânzi 11 aprilie 2006
174 Botosani Școala cu clasele I-IV Corjăuţi, Hilişeu-Horia 15 mai 2006
175 Botosani Școala cu clasele I-IV corp B, Avrămeni 13 aprilie 2006
176 Botosani Școala cu clasele I-IV Cotu, Suharău 15 mai 2006
177 Botosani Școala cu clasele I-IV Dacia, Nicşeni 12 iulie 2006
178 Botosani Școala cu clasele I-IV Dragalina, Hlipiceni 3 mai 2006
179 Botosani Școala cu clasele I-IV Durneşti, Santa Mare 5 iunie 2006
180 Botosani Școala cu clasele I-IV Durneşti, Ungureni 12 iulie 2006
181 Botosani Școala cu clasele I-IV Flondora, Manoleasa 20 aprilie 2006
182 Botosani Școala cu clasele I-IV Griviţa, Cordăreni 19 iunie 2006
183 Botosani Școala cu clasele I-IV Horia, Mitoc 24 mai 2006
184 Botosani Școala cu clasele I-IV Hrişcani, Vlădeni 12 iulie 2006
185 Botosani Școala cu clasele I-IV Ilişeni, Santa Mare 5 iunie 2006
186 Botosani Școala cu clasele I-IV Iureşti, Todireni 12 mai 2006
187 Botosani Școala cu clasele I-IV Jijia, Albeşti 23 mai 2006
188 Botosani Școala cu clasele I-IV Libertatea, Călăraşi 2 iunie 2006
189 Botosani Școala cu clasele I-IV Mânăstireni, Unţeni 29 iunie 2006
190 Botosani Școala cu clasele I-IV Murguta, Dobarceni 31 mai 2006
191 Botosani Școala cu clasele I-IV Negreşti, Mihălăşeni 2 iunie 2006
192 Botosani Școala cu clasele I-IV nr. 2 Păltiniş, Păltiniş 22 iunie 2006
193 Botosani Școala cu clasele I-IV nr.2 Roma 24 august 2006
194 Botosani Școala cu clasele I-IV Pădureni, Cosula 14 aprilie 2006
195 Botosani Școala cu clasele I-IV Pleşani, Călăraşi 12 mai 2006
196 Botosani Școala cu clasele I-IV Sârbi, Vlăsineşti 5 iunie 2006
197 Botosani Școala cu clasele I-IV Sat Nou, Albeşti 12 mai 2006
198 Botosani Școala cu clasele I-IV Scutari, Mileanca 22 iunie 2006
199 Botosani Școala cu clasele I-IV Şendreni, Frumuşica 3 mai 2006
200 Botosani Școala cu clasele I-IV Smârdan, Suharău 10 mai 2006
201 Botosani Școala cu clasele I-IV Socrujeni, Gorbăneşti 22 mai 2006
202 Botosani Școala cu clasele I-IV Soroceni, Unteni 24 august 2006
203 Botosani Școala cu clasele I-IV Stânca, George Enescu 20 iunie 2006
204 Botosani Școala cu clasele I-IV Supitca, Cosula 14 aprilie 2006
205 Botosani Școala cu clasele I-IV Zoitani, Avrămeni 23 mai 2006
206 Botosani Școala cu clasele I-IV, Zahoreni, Manoleasa 13 aprilie 2006
207 Botosani Școala cu clasele I-VIII +grădinița Străteni, Lozna 21 iunie 2006
208 Botosani Școala cu clasele I-VIII corp A+B,Vlăsineşti 28 aprilie 2006
209 Botosani Școala cu clasele I-VIII + grădinița Silistea, Mileanca 22 iunie 2006
210 Botosani Școala cu clasele I-VIII Adăşeni, Avrămeni (corp A) 6 aprilie 2005
211 Botosani Școala cu clasele I-VIII Alba, Hudeşti 20 iunie 2006
212 Botosani Școala cu clasele I-VIII Arini, Tudora 19 aprilie 2006
213 Botosani Școala cu clasele I-VIII Aurel Vlaicu, Avrămeni 8 aprilie 2005
214 Botosani Școala cu clasele I-VIII Baranca, Hudeşti 15 aprilie 2005
215 Botosani Școala cu clasele I-VIII Borolea, Hăneşti 6 iunie 2006
216 Botosani Școala cu clasele I-VIII Borzeşti, Ungureni 12 iulie 2006
217 Botosani Școala cu clasele I-VIII Broscăuţi, Broscăuţi 12 iulie 2006
218 Botosani Școala cu clasele I-VIII Buhăceni, Truşeşti 12 mai 2006
219 Botosani Școala cu clasele I-VIII Buzeni, com. Baluseni 19 iulie 2011
220 Botosani Școala cu clasele I-VIII Catamarasti 29 mai 2009
221 Botosani Școala cu clasele I-VIII Cernesti, Todireni 24 iulie 2009
222 Botosani Școala cu clasele I-VIII Corni nr.2 3 mai 2006
223 Botosani Școala cu clasele I-VIII corp A+C Sarafinesti, Corni 19 iulie 2011
224 Botosani Școala cu clasele I-VIII corp B, Călăraşi, Călăraşi 1 mai 2006
225 Botosani Școala cu clasele I-VIII Dănăila, Darabani 23 iunie 2006
226 Botosani Școala cu clasele I-VIII Drăguşeni 12 aprilie 2005
227 Botosani Școala cu clasele I-VIII Dumbrăviţa, Ibăneşti 22 iunie 2006
228 Botosani Școala cu clasele I-VIII Hanesti 13 august 2009
229 Botosani Școala cu clasele I-VIII Hăneşti 6 iunie 2006
230 Botosani Școala cu clasele I-VIII Hilişeu- Cloşca, Hilişeu-Horia 15 mai 2006
231 Botosani Școala cu clasele I-VIII Hilişeu- Horia, Hilişeu-Horia 10 mai 2006
232 Botosani Școala cu clasele I-VIII Hilişeu-Crişan, Hilişeu-Horia 15 mai 2006
233 Botosani Școala cu clasele I-VIII Horlăceni, Şendriceni 21 iunie 2006
234 Botosani Școala cu clasele I-VIII Iacobeni, Dingeni 5 iunie 2006
235 Botosani Școala cu clasele I-VIII Icuşeni, Vorona 19 aprilie 2006
236 Botosani Școala cu clasele I-VIII Ionăşeni, Vf. Câmpului 22 mai 2006
237 Botosani Școala cu clasele I-VIII Jvechiesti - com Vorona 20 iulie 2011
238 Botosani Școala cu clasele I-VIII Lismaniţa, Darabani 23 iunie 2006
239 Botosani Școala cu clasele I-VIII Lozna, Lozna 21 iunie 2006
240 Botosani Școala cu clasele I-VIII Lunca 8 aprilie 2005
241 Botosani Școala cu clasele I-VIII Mândreşti, Ungureni 29 iunie 2006
242 Botosani Şcoala cu clasele I-VIII Mihălăşeni, Mihălăşeni 11 martie 2015
243 Botosani Școala cu clasele I-VIII Mileanca 13 august 2009
244 Botosani Școala cu clasele I-VIII Mitoc, Mitoc 24 mai 2006
245 Botosani Școala cu clasele I-VIII no. 2 Băznoasa, Lunca 8 aprilie 2005
246 Botosani Școala cu clasele I-VIII no.2, Darabani 5 iunie 2007
247 Botosani Școala cu clasele I-VIII no.2, Dorohoi 5 iunie 2007
248 Botosani Școala cu clasele I-VIII nr 1 Todireni 24 iulie 2009
249 Botosani Şcoala cu clasele I-VIII nr.1 Cristeşti, Cristeşti 6 august 2012
250 Botosani Şcoala cu clasele I-VIII nr.1 Stăuceni, Stăuceni 2 august 2012
251 Botosani Şcoala cu clasele I-VIII nr.1 Vârfu Câmpului, Vârfu Câmpului 25 iunie 2012
252 Botosani Școala cu clasele I-VIII nr.2 Copălau 14 aprilie 2006
253 Botosani Şcoala cu clasele I-VIII nr.3 Vorniceni, Vorniceni 29 iunie 2012
254 Botosani Școala cu clasele I-VIII Pădureni, Şendriceni 21 iunie 2006
255 Botosani Școala cu clasele I-VIII Paltinis 23 iulie 2009
256 Botosani Școala cu clasele I-VIII Prisăcani, Flămânzi 11 aprilie 2006
257 Botosani Şcoala cu clasele I-VIII Răchiţi, Răchiţi 22 octombrie 2013
258 Botosani Școala cu clasele I-VIII Sapoveni, Ungureni 22 mai 2006
259 Botosani Școala cu clasele I-VIII Sauceniţa, Vaculesti 24 august 2006
260 Botosani Școala cu clasele I-VIII Saveni 5 iunie 2007
261 Botosani Școala cu clasele I-VIII Stânca, Ştefăneşti 5 iunie 2006
262 Botosani Școala cu clasele I-VIII Stroeşti, Frumuşica 3 mai 2006
263 Botosani Școala cu clasele I-VIII Suliţa, Suliţa 14 aprilie 2006
264 Botosani Școala cu clasele I-VIII Tăioasa, Darabani 23 iunie 2006
265 Botosani Școala cu clasele I-VIII Vlădeni Vale, Frumuşica 3 mai 2006
266 Botosani Școala cu clasele I-VIII Vorona 5 octombrie 2010
267 Botosani Școala cu clasele I-X Dingeni 1 iunie 2006
268 Botosani Școala cu clasele V-VIII Nicolae Bălcescu, Flămânzi 11 aprilie 2006
269 Botosani Școala Profesională (Seminar Ortodox) "Sf. Ioan Iacob" Dorohoi 24 septembrie 2008
270 Botosani Școala vocațională Botosani (Seminary -Teologic "Sf. Gheorghe") 15 octombrie 2007
271 Braila Colegiul Național "N. Bălcescu", Braila 22 iulie 2005
272 Braila Grup scolar ,,G Vârsan" Făurei 6 octombrie 2009
273 Braila Liceul de arte Hariclea Darclee, Braila 18 noiembrie 2009
274 Braila Liceul Nicolae Iorga (2 corpuri) 6 octombrie 2009
275 Braila Şcoala cu clasele I-VIII corp 1, Mircea Vodă, Mircea Vodă 31 octombrie 2012
276 Braila Şcoala cu clasele I-VIII Viziru, Viziru 19 aprilie 2013
277 Braila Școala cu clasele I-VIII, Sarateni - Ianca 29 noiembrie 2006
278 Braila Școala cu clasele I-IV Corbu Vechi 27 noiembrie 2006
279 Braila Şcoala cu clasele I-IV Câineni - Băi, Vişani 29 mai 2012
280 Braila Școala cu clasele I-IV Comăneasca 23 martie 2006
281 Braila Școala cu clasele I-IV Pietroiu 9 februarie 2007
282 Braila Școala cu clasele I-IV, Faurei 24 octombrie 2006
283 Braila Școala cu clasele I-VIII "E. Teodoroiu" 29 noiembrie 2006
284 Braila Școala cu clasele I-VIII "I. Bancila", corp II 25 octombrie 2006
285 Braila Școala cu clasele I-VIII Agaua, Frecăţei 17 noiembrie 2006
286 Braila Școala cu clasele I-VIII Bordei Verde 22 noiembrie 2011
287 Braila Școala cu clasele I-VIII Ciresu 22 noiembrie 2011
288 Braila Şcoala cu clasele I-VIII corp 2 Movila Miresii, Movila Miresii 31 octombrie 2012
289 Braila Şcoala cu clasele I-VIII Cuza Vodă, Stăncuţa 26 iunie 2012
290 Braila Şcoala cu clasele I-VIII Dudeşti, Dudeşti 19 aprilie 2013
291 Braila Școala cu clasele I-VIII Mihail Kogalniceanu 29 martie 2008
292 Braila Școala cu clasele I-VIII no.21, corp II 14 martie 2007
293 Braila Școala cu clasele I-VIII nr 13 N. Chercea 6 octombrie 2009
294 Braila Şcoala cu clasele I-VIII nr. 1 Bărăganu, Bărăganu 19 aprilie 2013
295 Braila Şcoala cu clasele I-VIII nr. 1 Ulmu, Ulmu 15 noiembrie 2012
296 Braila Școala cu clasele I-VIII Nr. 2 Baraganu 22 noiembrie 2011
297 Braila Şcoala cu clasele I-VIII nr.1, Mircea Vodă, Mircea Vodă 12 octombrie 2011
298 Braila Şcoala cu clasele I-VIII Romanu, Romanu 29 noiembrie 2011
299 Braila Şcoala cu clasele I-VIII Scorţaru Nou, Scorţaru Nou 12 octombrie 2011
300 Braila Şcoala cu clasele I-VIII Urleasca, Urleasca 19 aprilie 2013
301 Braila Şcoala cu clasele I-VIII Valea Cânepii, Unirea 10 iulie 2012
302 Braila Școala cu clasele I-VIII, no.9 Braila 21 iunie 2007
303 Braila Scoala I-VIII Bertestii de jos 8 iunie 2009
304 Braila Scoala I-VIII Ciocile 9 iunie 2009
305 Braila Scoala I-VIII Frecăţei 9 iunie 2009
306 Braila Scoala I-VIII Mihai Bravu 9 iunie 2009
307 Braila Scoala I-VIII Racovita (corp 1+2) 8 iunie 2009
308 Braila Scoala I-VIII sat Surdila Gaiseanca 8 iunie 2009
309 Braila Scoala I-VIII Visan 9 iunie 2009
310 Braila Școala vocațională Insuratei, corp II 24 octombrie 2006
311 Brasov Liceul "Johannes Honterus", Braşov 15 septembrie 2006
312 Brasov Liceul + Școala cu clasele I-VIII „M. Saulescu”, Predeal 13 decembrie 2007
313 Brasov Liceul Pedagogic „A. Muresanu” corp A+B 19 octombrie 2006
314 Brasov Școala cu clasele I-VIII no. 2, Fagaras 31 ianuarie 2006
315 Brasov Școala cu clasele I-VIII no. 4, Fagaras 25 noiembrie 2005
316 Brasov Școala cu clasele I-VIII corp A+B Prejmer 30 aprilie 2009
317 Brasov Școala cu clasele I-VIII Mandra 9 februarie 2012
318 Brasov Școala cu clasele I-VIII Moeciu de Sus, Moeciu 6 decembrie 2005
319 Brasov Şcoala cu clasele I-VIII Perşani, Şinca 25 octombrie 2013
320 Brasov Școala cu clasele I-VIII Recea 13 februarie 2009
321 Brasov Școala cu clasele I-VIII Zizin 13 februarie 2009
322 Brasov Școala vocațională corp C, Fagaras 28 februarie 2006
323 Buzau Colegiul Tehnic Buzau corp vechi 24 august 2005
324 Buzau Liceul "B.P. Hasdeu" corp II, Buzau 8 iunie 2006
325 Buzau Liceul Berca 19 decembrie 2008
326 Buzau Școala cu clasele I-IV Rudari 15 martie 2007
327 Buzau Școala cu clasele I-VIII no.10, Buzau 7 noiembrie 2007
328 Buzau Școala cu clasele I-VIII no.2, Buzau 21 mai 2008
329 Buzau Școala cu clasele I-VIII no.2, Rm. Sarat 9 noiembrie 2007
330 Buzau Școala cu clasele I-VIII Băbeni, Topliceni 30 martie 2007
331 Buzau Şcoala cu clasele I-VIII Bădila, Pârscov 18 decembrie 2014
332 Buzau Școala cu clasele I-VIII Balaceanu 13 octombrie 2008
333 Buzau Şcoala cu clasele I-VIII Blăjani, Blăjani 21 noiembrie 2012
334 Buzau Școala cu clasele I-VIII Breaza 14 septembrie 2009
335 Buzau Școala cu clasele I-VIII Catina 13 martie 2013
336 Buzau Şcoala cu clasele I-VIII Chiojdu, Chiojdu 26 august 2013
337 Buzau Școala cu clasele I-VIII Dulbanu, Amaru 29 martie 2007
338 Buzau Școala cu clasele I-VIII Florica 12 aprilie 2013
339 Buzau Școala cu clasele I-VIII Fundeni Zarnesti 8 septembrie 2008
340 Buzau Şcoala cu clasele I-VIII Ghergheasa, Ghergheasa 12 iulie 2012
341 Buzau Școala cu clasele I-VIII Grajdana, Tisau 8 iunie 2012
342 Buzau Şcoala cu clasele I-VIII Grebănu, Grebănu 8 decembrie 2012
343 Buzau Școala cu clasele I-VIII Gura Teghii 8 iunie 2012
344 Buzau Școala cu clasele I-VIII Largu 4 septembrie 2009
345 Buzau Școala cu clasele I-VIII Lipia, Merei 27 noiembrie 2006
346 Buzau Școala cu clasele I-VIII Lopătăreasa, Bisoca 31 octombrie 2006
347 Buzau Școala cu clasele I-VIII Luciu 3 septembrie 2009
348 Buzau Școala cu clasele I-VIII Lunca Pripor, Nehoiu 26 octombrie 2006
349 Buzau Şcoala cu clasele I-VIII Măgura, Măgura 20 decembrie 2012
350 Buzau Școala cu clasele I-VIII nr 2 si gadinita Padina 11 septembrie 2009
351 Buzau Școala cu clasele I-VIII nr. 2 Râmnicelu 30 martie 2007
352 Buzau Școala cu clasele I-VIII Parscov 30 octombrie 2008
353 Buzau Școala cu clasele I-VIII Puiesti 31 mai 2012
354 Buzau Şcoala cu clasele I-VIII Ruşeţu, Ruşeţu 22 aprilie 2013
355 Buzau Școala cu clasele I-VIII Săsenii Noi 17 noiembrie 2006
356 Buzau Şcoala cu clasele I-VIII Ursoaia, Vipereşti 21 decembrie 2012
357 Buzau Şcoala cu clasele I-VIII Valea-Râmnicului, Valea Râmnicului 3 august 2012
358 Buzau Școala cu clasele I-VIII Vernesti 10 septembrie 2008
359 Buzau Școala cu clasele I-VIII Vintilă Vodă 13 octombrie 2006
360 Buzau Şcoala cu clasele I-VIII Ziduri, Ziduri 9 noiembrie 2012
361 Buzau Şcoala cu clasele I-X Lopătari, Lopătari 12 noiembrie 2012
362 Buzau Școala+Liceul Nehoiu, corp I+II 11 iulie 2006
363 Calarasi Şcoala cu clasele I-IV Ciocăneşti, Ciocăneşti 12 decembrie 2013
364 Calarasi Școala cu clasele I-VIII Al.Odobescu, Al.Odobescu 19 iunie 2008
365 Calarasi Școala cu clasele I-VIII Budesti 19 noiembrie 2007
366 Calarasi Școala cu clasele I-VIII Chirnogi 5 decembrie 2011
367 Calarasi Şcoala cu clasele I-VIII corp A, B, Independenţa, Independenţa 31 iulie 2012
368 Calarasi Școala cu clasele I-VIII Dichiseni 20 noiembrie 2007
369 Calarasi Şcoala cu clasele I-VIII Dorobanţu, Dorobanţu 12 decembrie 2013
370 Calarasi Şcoala cu clasele I-VIII Dragalina, Dragalina 8 septembrie 2013
371 Calarasi Școala cu clasele I-VIII Dragos Voda 29 noiembrie 2007
372 Calarasi Școala cu clasele I-VIII Frumusani 19 noiembrie 2007
373 Calarasi Şcoala cu clasele I-VIII Grădiştea, Grădiştea 12 decembrie 2013
374 Calarasi Şcoala cu clasele I-VIII Ileana, Ileana 31 iulie 2012
375 Calarasi Școala cu clasele I-VIII Lehliu-Gara 22 martie 2007
376 Calarasi Școala cu clasele I-VIII Mitreni 5 decembrie 2011
377 Calarasi Școala cu clasele I-VIII no. 2 , Oltenita (corp C) 30 noiembrie 2007
378 Calarasi Școala cu clasele I-VIII no. 8, Calarasi 29 iunie 2007
379 Calarasi Școala cu clasele I-VIII no.10 (vechi corp) , Calarasi 31 ianuarie 2007
380 Calarasi Şcoala cu clasele I-VIII Radu Vodă, Radu Vodă 5 septembrie 2013
381 Calarasi Şcoala cu clasele I-VIII Şvechianu, Şvechianu 5 septembrie 2013
382 Calarasi Şcoala cu clasele I-VIII Vlad Ţepeş, Vlad Ţepeş 31 iulie 2012
383 Calarasi Școala cu clasele I-VIII, Fundulea 24 aprilie 2007
384 Calarasi Școala vocațională "Al. Odobescu", Lehliu -Gara 24 aprilie 2007
385 Caras Severin Liceul "Hercules", Baile Herculane 15 septembrie 2005
386 Caras Severin Liceul "Mircea Eliade", Resita 15 noiembrie 2005
387 Caras Severin Școala cu clasele I-IV Ersig, Vermeş 22 decembrie 2005
388 Caras Severin Școala cu clasele I-IV Izgar, Vermeş 22 decembrie 2005
389 Caras Severin Şcoala cu clasele I-IV Şipotu Vechi, Dalboşeţ 28 ianuarie 2015
390 Caras Severin Școala cu clasele I-IV Ştinăpari, Cărbunari 22 decembrie 2005
391 Caras Severin Şcoala cu clasele I-IV Vrani, Vrani 27 decembrie 2012
392 Caras Severin Şcoala cu clasele I-VIII Armeniş, Armeniş 28 decembrie 2012
393 Caras Severin Şcoala cu clasele I-VIII Iablaniţa, Iablaniţa 19 decembrie 2014
394 Caras Severin Școala cu clasele I-VIII Lupac 9 iulie 2008
395 Caras Severin Şcoala cu clasele I-VIII Mehadia, Mehadia 27 decembrie 2012
396 Caras Severin Școala cu clasele I-VIII no. 3, Oravita 18 septembrie 2007
397 Caras Severin Școala cu clasele I-VIII no.1, Caransebes 20 septembrie 2005
398 Caras Severin Școala cu clasele I-VIII nr 1 Otelul Rosu 9 iunie 2009
399 Caras Severin Școala cu clasele I-VIII nr 2 Bocsa 10 iunie 2009
400 Caras Severin Școala cu clasele I-VIII Pojejena 14 decembrie 2011
401 Caras Severin Școala cu clasele I-VIII Slatina Timis 7 iulie 2008
402 Caras Severin Școala cu clasele I-VIII Socol 1 aprilie 2008
403 Caras Severin Şcoala cu clasele I-VIII Vărădia, Vărădia 29 decembrie 2012
404 Caras Severin Școala cu clasele I-VIII Zavoi 19 decembrie 2011
405 Caras Severin Școala Profesională (industrial) Mvechiova Noua 19 decembrie 2007
406 Cluj Colegiul Național "Emil Racovita" 22 noiembrie 2005
407 Cluj Colegiul Național "George Cosbuc", Cluj Napoca 7 august 2006
408 Cluj Colegiul Tehnic Turda 14 august 2008
409 Cluj Liceul "A. Papiu Ilarian", Dej 21 decembrie 2005
410 Cluj Liceul "N. Balcescu", Cluj Napoca 22 noiembrie 2005
411 Cluj Liceul "Pavel Dan", Campia Turzii 28 august 2006
412 Cluj Liceul (agricol) Cuzdrioara 29 octombrie 2008
413 Cluj Liceul Deficienti de Vedere 7 august 2006
414 Cluj Școala cu clasele I-IV Cubleşul Someşan, Panticeu 14 septembrie 2006
415 Cluj Școala cu clasele I-IV Sărata, Panticeu 14 septembrie 2006
416 Cluj Școala cu clasele I-VIII Mera, Baciu 14 septembrie 2006
417 Cluj Școala cu clasele I-VIII Aghires 27 octombrie 2008
418 Cluj Școala cu clasele I-VIII Andrei Saguna, Turda 28 august 2006
419 Cluj Şcoala cu clasele I-VIII Borşa, Borşa 20 aprilie 2012
420 Cluj Şcoala cu clasele I-VIII corp A, Săcuieu, Săcuieu 25 noiembrie 2013
421 Cluj Şcoala cu clasele I-VIII corp B, Unguraş, Unguraş 12 decembrie 2013
422 Cluj Școala cu clasele I-VIII Dealu Negru, Călăţele 14 septembrie 2006
423 Cluj Școala cu clasele I-VIII Frata, Frata 29 august 2006
424 Cluj Şcoala cu clasele I-VIII Iclod, Iclod 20 aprilie 2012
425 Cluj Şcoala cu clasele I-VIII Măguri Bogdăneşti, Măguri Răcătău 13 decembrie 2013
426 Cluj Şcoala cu clasele I-VIII Mănăstireni, Mănăstireni 9 noiembrie 2012
427 Cluj Școala cu clasele I-VIII Margau 8 septembrie 2008
428 Cluj Școala cu clasele I-VIII Marisel 14 noiembrie 2011
429 Cluj Școala cu clasele I-VIII Năoiu, Cămăraşu 29 august 2006
430 Cluj Școala cu clasele I-VIII Nireş, Mica 14 septembrie 2006
431 Cluj Școala cu clasele I-VIII no. 22, Cluj 7 august 2006
432 Cluj Școala cu clasele I-VIII Ploscos 31 iulie 2008
433 Cluj Şcoala cu clasele I-VIII Râşca, Râşca 22 august 2013
434 Cluj Școala cu clasele I-VIII Sancraiu 8 iulie 2008
435 Cluj Școala Feleacu corp B 18 noiembrie 2011
436 Constanta Grup scolar Cobadin 8 octombrie 2009
437 Constanta Liceul Negru Voda 2 noiembrie 2005
438 Constanta Liceul Anghel Saligny Cernavoda 30 iunie 2009
439 Constanta Liceul Baneasa 15 iunie 2009
440 Constanta Școala cu clasele I-VIII nr. 1, Corbu 16 noiembrie 2011
441 Constanta Școala cu clasele I-VIII no.11, Constanta 24 ianuarie 2007
442 Constanta Școala cu clasele I-VIII + grădinița Baneasa 15 iunie 2009
443 Constanta Școala cu clasele I-VIII 23 August 26 septembrie 2008
444 Constanta Şcoala cu clasele I-VIII Amzacea, Amzacea 11 septembrie 2013
445 Constanta Școala cu clasele I-VIII Ciocarlia 8 octombrie 2009
446 Constanta Şcoala cu clasele I-VIII Ciocârlia de Sus (şcoala tătară) Ciocârlia 5 noiembrie 2012
447 Constanta Şcoala cu clasele I-VIII Comana, Comana 31 martie 2014
448 Constanta Şcoala cu clasele I-VIII Cotu Văii, Albeşti 9 mai 2013
449 Constanta Şcoala cu clasele I-VIII Crucea, Crucea 13 iunie 2012
450 Constanta Școala cu clasele I-VIII Dobromir 21 august 2009
451 Constanta Şcoala cu clasele I-VIII Dulceşti, 23 August 13 noiembrie 2013
452 Constanta Şcoala cu clasele I-VIII Dumbrăveni, Dumbrăveni 11 septembrie 2013
453 Constanta Școala cu clasele I-VIII Făurei, Băneasa 7 aprilie 2006
454 Constanta Școala cu clasele I-VIII Istria 26 septembrie 2008
455 Constanta Şcoala cu clasele I-VIII Lipniţa, Lipniţa 20 mai 2013
456 Constanta Școala cu clasele I-VIII Mereni 3 martie 2009
457 Constanta Școala cu clasele I-VIII Mihai Viteazu 14 octombrie 2008
458 Constanta Şcoala cu clasele I-VIII Mircea Vodă, Mircea Vodă 10 septembrie 2013
459 Constanta Şcoala cu clasele I-VIII Nicolae Bălcescu, Nicolae Bălcescu 10 septembrie 2013
460 Constanta Școala cu clasele I-VIII no.13, Constanta 26 iunie 2006
461 Constanta Școala cu clasele I-VIII no.20, Constanta 15 decembrie 2005
462 Constanta Școala cu clasele I-VIII no.3, Navodari 15 iunie 2009
463 Constanta Școala cu clasele I-VIII Pecineaga 26 septembrie 2008
464 Constanta Școala cu clasele I-VIII Rasova 15 septembrie 2008
465 Constanta Şcoala cu clasele I-VIII Satu Nou, Mircea Vodă 13 mai 2012
466 Constanta Şcoala cu clasele I-VIII Siliştea, Siliştea 10 septembrie 2013
467 Constanta Școala cu clasele I-VIII Stupina 21 decembrie 2005
468 Constanta Școala cu clasele I-VIII Tariverde Cogealac 14 octombrie 2008
469 Constanta Şcoala cu clasele I-VIII Tortomanu, Tortomanu 2 noiembrie 2012
470 Constanta Școala cu clasele I-VIII Tuzla 16 noiembrie 2011
471 Constanta Şcoala cu clasele I-VIII Vulturu, Vulturu 7 decembrie 2012
472 Constanta Scoala I-VIII Castelul 31 august 2009
473 Constanta Școala vocațională Castelul 8 octombrie 2009
474 Constanta Şcoala vocaţională Ostrov, Ostrov 29 aprilie 2013
475 Covasna Școala Bod Peter Tg. Secuiesc 15 aprilie 2006
476 Covasna Școala cu clasele I-IV + grădinița, Olteni, Bodoc 22 decembrie 2005
477 Covasna Școala cu clasele I-IV corp C Haghig 11 septembrie 2009
478 Covasna Școala cu clasele I-IV, no.2, Bodoc, Bodoc 22 decembrie 2005
479 Covasna Şcoala cu clasele I-VIII corp 2, Ghelinţa, Ghelinţa 2 noiembrie 2012
480 Covasna Şcoala cu clasele I-VIII Mărtineni, Catalina 2 noiembrie 2012
481 Covasna Școala cu clasele I-VIII Mathe Janos, Hecrulian, Batanii Mari 1 octombrie 2009
482 Covasna Școala cu clasele I-VIII Tatrangi, Ozun 11 septembrie 2009
483 Covasna Școala cu clasele I-VIII Valea Mare, Valea Mare 12 octombrie 2012
484 Covasna Școala cu clasele I-VIII Zabala 12 octombrie 2012
485 Covasna Școala vocațională Kos Karoly, corp 4B Sf. Gheorghe 17 mai 2007
486 Dambovita Colegiul Național "Ienăchiţă Văcărescu" Târgovişte 31 octombrie 2005
487 Dambovita Colegiul Național economic Ion Ghica Targoviste 20 septembrie 2010
488 Dambovita Liceul “Vladimir Streinu”, Gaesti 23 octombrie 2007
489 Dambovita Școala cu clasele I - VIII Catunu Cornesti 30 mai 2011
490 Dambovita Şcoala cu clasele I-VIII Pierşinari, Pierşinari 31 martie 2014
491 Dambovita Şcoala cu clasele I-VIII Pietrari, Pietrari 24 septembrie 2013
492 Dambovita Şcoala cu clasele I-VIII (corp 1, corp 2) Iedera de Jos, Iedera 14 decembrie 2011
493 Dambovita Şcoala cu clasele I-VIII Corp A şi B, Produleşti, Produleşti 7 noiembrie 2012
494 Dambovita Şcoala cu clasele I-VIII Corp A şi B, Suta Seacă, Raciu 28 octombrie 2013
495 Dambovita Școala cu clasele I-VIII Dragomiresti 2 septembrie 2008
496 Dambovita Școala cu clasele I-VIII Gorgota Razvad 2 septembrie 2008
497 Dambovita Școala cu clasele I-VIII Gorgota Valea Lunga 30 mai 2011
498 Dambovita Școala cu clasele I-VIII Gura Foii 20 iunie 2008
499 Dambovita Școala cu clasele I-VIII Jugureni Uliesti 20 iunie 2008
500 Dambovita Şcoala cu clasele I-VIII Mogoşani, Mogoşani 28 octombrie 2013
501 Dambovita Şcoala cu clasele I-VIII Moţăieni, Moţăieni 14 decembrie 2011
502 Dambovita Școala cu clasele I-VIII no. 1, Titu 2 iulie 2007
503 Dambovita Școala cu clasele I-VIII no. 3, Pucioasa 23 octombrie 2007
504 Dambovita Școala cu clasele I-VIII no.3, Moreni 5 decembrie 2008
505 Dambovita Școala cu clasele I-VIII Potlogi 2 septembrie 2008
506 Dambovita Școala cu clasele I-VIII Racari 20 septembrie 2010
507 Dambovita Școala cu clasele I-VIII Rancaciov Dragomiresti 30 iunie 2011
508 Dambovita Şcoala cu clasele I-VIII Ulieşti, Ulieşti 7 noiembrie 2012
509 Dambovita Școala cu clasele I-X Darmanesti, Darmanesti 14 martie 2012
510 Dambovita Școala vocațională Aurel Rainu Fieni 23 octombrie 2007
511 Dolj Colegiul Național " Fraţii Buzeşti" 5 iulie 2005
512 Dolj Colegiul Național "Carol I" Craiova 28 aprilie 2006
513 Dolj Liceul Fratii Buzesti Craiova, corp II 24 august 2007
514 Dolj Școala cu clasele I - VIII, Marsani 30 august 2010
515 Dolj Școala cu clasele I – VIII Ciuperceni Noi 30 aprilie 2009
516 Dolj Școala cu clasele I – VIII Predesti 14 noiembrie 2008
517 Dolj Școala cu clasele I –VIII Scaiesti 27 noiembrie 2008
518 Dolj Şcoala cu clasele I-VIII "Marin Sorescu" Bulzeşti, Bulzeşti 19 decembrie 2012
519 Dolj Şcoala cu clasele I-VIII (corp 1+2) Gherceşti, Gherceşti 27 august 2013
520 Dolj Şcoala cu clasele I-VIII Balota de Jos, Murgaşi 27 august 2013
521 Dolj Şcoala cu clasele I-VIII Bâlta, Filiaşi 19 martie 2012
522 Dolj Școala cu clasele I-VIII Brabova 8 octombrie 2008
523 Dolj Şcoala cu clasele I-VIII Branişte, Daneţi 30 martie 2012
524 Dolj Şcoala cu clasele I-VIII Celaru, Celaru 20 decembrie 2012
525 Dolj Şcoala cu clasele I-VIII Drănic, Drănic 20 decembrie 2012
526 Dolj Școala cu clasele I-VIII Farcas 30 august 2010
527 Dolj Școala cu clasele I-VIII no. 1 "Obedeanu" Craiova (corp 2) 18 noiembrie 2005
528 Dolj Şcoala cu clasele I-VIII nr. 2 Daneţi, Daneţi 19 martie 2012
529 Dolj Şcoala cu clasele I-VIII nr.2 Băileşti, Băileşti 20 decembrie 2012
530 Dolj Şcoala cu clasele I-VIII Şimnicu de Sus, Şimnicu de Sus 23 noiembrie 2011
531 Dolj Şcoala cu clasele I-VIII Vârvoru de Jos, Vârvoru de Jos 15 mai 2012
532 Dolj Școala cu clasele I-VIIIno. 1 Dabuleni 30 august 2010
533 Dolj Scoala I-VIII Bralostita Corp 1 27 iulie 2009
534 Dolj Scoala I-VIII Gichera 25 mai 2009
535 Dolj Scoala I-VIII Sadova 23 iulie 2009
536 Dolj Școala no. 19, Craiova 12 aprilie 2006
537 Dolj Școala no. 38 Craiova 18 octombrie 2006
538 Dolj Școala vocațională Transport CF, Craiova (corp A) 29 noiembrie 2007
539 Galati Grup scolar Sfantul Andrei 25 septembrie 2009
540 Galati Liceul "Eremia Grigorescu, Tg.Bujor 5 ianuarie 2007
541 Galati Liceul T. Vladimirescu 30 ianuarie 2009
542 Galati Școala cu clasele I-IV Brătuleşti 29 decembrie 2005
543 Galati Școala cu clasele I-IV Comăneşti 13 decembrie 2005
544 Galati Școala cu clasele I-IV Gărbovăţ 17 noiembrie 2005
545 Galati Școala cu clasele I-IV Ghingheşti 21 decembrie 2005
546 Galati Școala cu clasele I-IV no. 2 Ciorăşti 13 decembrie 2005
547 Galati Școala cu clasele I-IV no.3 Cavadineşti, Cavadineşti 10 noiembrie 2005
548 Galati Școala cu clasele I-IV Plevna 8 noiembrie 2005
549 Galati Școala cu clasele I-IV Podoleni Barcea 4 noiembrie 2005
550 Galati Școala cu clasele I-IV Priponeştii de Jos 13 decembrie 2005
551 Galati Școala cu clasele I-IV Satu Costi 20 septembrie 2005
552 Galati Școala cu clasele I-IV Slobozia, Corni 17 noiembrie 2005
553 Galati Școala cu clasele I-IV Traian 20 septembrie 2005
554 Galati Școala cu clasele I-VIII Cerţeşti 29 decembrie 2005
555 Galati Școala cu clasele I-VIII Corni 19 decembrie 2005
556 Galati Școala cu clasele I-VIII corp 1 Nicoresti 16 martie 2009
557 Galati Școala cu clasele I-VIII corp 1+2 Munteni 30 ianuarie 2009
558 Galati Şcoala cu clasele I-VIII Corp 1şi 2, Griviţa, Griviţa 12 aprilie 2013
559 Galati Școala cu clasele I-VIII corp A Cuca 5 octombrie 2005
560 Galati Şcoala cu clasele I-VIII corp B, Rediu, Rediu 27 martie 2014
561 Galati Școala cu clasele I-VIII Costache Negri 21 octombrie 2011
562 Galati Şcoala cu clasele I-VIII Drăguşeni, Drăguşeni 12 aprilie 2013
563 Galati Școala cu clasele I-VIII Fântânele 21 decembrie 2005
564 Galati Școala cu clasele I-VIII no. 1 corp C Matca 19 decembrie 2005
565 Galati Școala cu clasele I-VIII no. 18, Galaţi 24 august 2007
566 Galati Școala cu clasele I-VIII no.,1 Tecuci 14 martie 2007
567 Galati Școala cu clasele I-VIII no.1 Barcea corp 1+2 9 octombrie 2008
568 Galati Școala cu clasele I-VIII no.12, Galati 31 august 2005
569 Galati Școala cu clasele I-VIII no.2 Cavadineşti 10 noiembrie 2005
570 Galati Școala cu clasele I-VIII no.22, Galati 4 ianuarie 2007
571 Galati Școala cu clasele I-VIII no.3 Drăculeşti 13 decembrie 2005
572 Galati Școala cu clasele I-VIII no.4 (corp A+B), Tecuci 20 noiembrie 2006
573 Galati Școala cu clasele I-VIII no.6, Tecuci 29 septembrie 2006
574 Galati Şcoala cu clasele I-VIII nr. 1 corp B, Cudalbi, Cudalbi 20 ianuarie 2014
575 Galati Şcoala cu clasele I-VIII nr. 2 Buceşti, Iveşti 29 noiembrie 2012
576 Galati Şcoala cu clasele I-VIII nr. 2 Chiraftei, Măstăcani 16 martie 2012
577 Galati Şcoala cu clasele I-VIII nr. 2 Independenţa, Independenţa 12 aprilie 2013
578 Galati Şcoala cu clasele I-VIII nr.1 Movileni, Movileni 29 noiembrie 2012
579 Galati Şcoala cu clasele I-VIII nr.1 Independenţa, Independenţa 23 noiembrie 2011
580 Galati Școala cu clasele I-VIII Oancea 5 iunie 2009
581 Galati Școala cu clasele I-VIII Pechea 5 iunie 2009
582 Galati Școala cu clasele I-VIII Petru Rareş, Frumuşiţa 8 noiembrie 2005
583 Galati Școala cu clasele I-VIII Pleşa 9 decembrie 2005
584 Galati Școala cu clasele I-VIII Schela 22 septembrie 2011
585 Galati Şcoala cu clasele I-VIII Tălpigi, Ghidigeni 10 aprilie 2013
586 Galati Școala cu clasele I-VIII Tămăoani 18 noiembrie 2005
587 Galati Şcoala cu clasele I-VIII Ungureni, Munteni 28 februarie 2012
588 Galati Școala cu clasele I-VIII Vameş, Piscu 20 septembrie 2005
589 Galati Școala cu clasele I-VIII Vladesti 5 iunie 2009
590 Galati Școala cu clasele. I-IV nr.2 Ciureşti 29 decembrie 2005
591 Galati Școala cu clasele. I-VIII Băltăreţi 20 septembrie 2005
592 Galati Școala cu clasele. I-VIII Furcenii Noi 20 septembrie 2005
593 Galati Școala no. 19 corp B, Galati 5 ianuarie 2007
594 Galati Școala vocațională "Traian", Galati 11 noiembrie 2005
595 Giurgiu Colegiul Național "Ion Maiorescu" (new corp) 15 august 2008
596 Giurgiu Școala cu clasele I-VIII Buturugeni 29 iulie 2010
597 Giurgiu Școala cu clasele I-VIII Fratesti 13 mai 2009
598 Giurgiu Școala cu clasele I-VIII Hotarele 12 august 2010
599 Giurgiu Școala cu clasele I-VIII Milcovatu, com. Milcovatu 5 iunie 2012
600 Giurgiu Școala cu clasele I-VIII no. 7, Giurgiu 21 decembrie 2006
601 Giurgiu Şcoala cu clasele I-VIII Pădureni, Buturugeni 19 decembrie 2011
602 Giurgiu Şcoala cu clasele I-VIII Podu Doamnei, Clejani 16 mai 2013
603 Giurgiu Școala cu clasele I-VIII Singureni, Singureni 14 noiembrie 2012
604 Giurgiu Școala cu clasele I-VIII Vadu Lat, Bucşani 5 septembrie 2006
605 Giurgiu Şcoala cu clasele I-VIII Zădăriciu, Vînătorii Mici 19 decembrie 2011
606 Giurgiu Şcoala vocaţională Mihăileşti, Mihăileşti 30 mai 2013
607 Gorj Colegiul Național "T. Arghezi", Tg. Carbunesti 7 septembrie 2006
608 Gorj Liceul Teologic, Tg Jiu 24 iunie 2008
609 Gorj Şcoala cu clasele I-IV nr. 2 Polovragi, Polovragi 22 noiembrie 2012
610 Gorj Şcoala cu clasele I-IV Olteanu, Glogova 28 noiembrie 2012
611 Gorj Școala cu clasele I-IV Valea, Bolboşi 7 septembrie 2006
612 Gorj Școala cu clasele I-VIII no.2, Motru 28 iunie 2006
613 Gorj Școala cu clasele I-VIII Totea, Licurici 14 aprilie 2005
614 Gorj Școala cu clasele I-VIII "AL. Stefulescu", Tg. Jiu 9 martie 2006
615 Gorj Școala cu clasele I-VIII "C. Savoiu", Tg Jiu 26 iunie 2007
616 Gorj Şcoala cu clasele I-VIII ,,Gh Uscăţescu" corp A şi B, Tg Cărbuneşti 9 aprilie 2012
617 Gorj Şcoala cu clasele I-VIII Arcani, Arcani 28 noiembrie 2012
618 Gorj Şcoala cu clasele I-VIII Băleşti, Băleşti 5 aprilie 2013
619 Gorj Școala cu clasele I-VIII Bucsana, com. Prigoria (initial) Școala cu clasele I-VIII Stejari) 30 august 2010
620 Gorj Școala cu clasele I-VIII Capreni 3 noiembrie 2008
621 Gorj Şcoala cu clasele I-VIII Cernădia, Baia de Fier 25 martie 2014
622 Gorj Școala cu clasele I-VIII Ciuperceni 3 noiembrie 2008
623 Gorj Şcoala cu clasele I-VIII Floreşti, Ţânţăreni 28 septembrie 2012
624 Gorj Școala cu clasele I-VIII Lelesti, com. Lelesti 30 august 2010
625 Gorj Școala cu clasele I-VIII Pesteana Jiu 12 august 2008
626 Gorj Şcoala cu clasele I-VIII Polovragi, Polovragi 10 noiembrie 2011
627 Gorj Şcoala cu clasele I-VIII Prigoria, Prigoria 23 noiembrie 2012
628 Gorj Școala cu clasele I-VIII Radinesti, com. Danciulesti 31 august 2010
629 Gorj Şcoala cu clasele I-VIII Teleşti, Teleşti 29 iunie 2012
630 Gorj Școala cu clasele I-VIII Vagiulesti 14 august 2008
631 Gorj Şcoala cu clasele I-VIII Valea Galbenului, Baia de Fier 23 martie 2012
632 Gorj Școala cu clasele I-VIII Vîrtopu, Ciuperceni 14 aprilie 2005
633 Gorj Școala Vocațională (Industrial) Bustuchini 3 noiembrie 2008
634 Gorj Şcoala vocaţională Turburea, Turburea 28 septembrie 2012
635 Harghita Colegiul Tehnic "Batthyany Ignac", Gheorgheni 20 aprilie 2006
636 Harghita Liceul "Tivai Nagy Imre" - corp B, Sânmartin, Sânmartin 15 mai 2012
637 Harghita Şcoala cu clasele I-IV Capul Corbului, Corbu 2 septembrie 2013
638 Harghita Şcoala cu clasele I-VIII "Kriza János", Căpâlniţa, Căpâlniţa 15 mai 2012
639 Harghita Școala cu clasele I-VIII Betlehen Gabor Lazarea 16 decembrie 2011
640 Harghita Școala cu clasele I-VIII Cristuru Secuiesc 30 iunie 2011
641 Harghita Școala cu clasele I-VIII Maton Aron Sindominic 6 aprilie 2009
642 Harghita Școala cu clasele I-VIII nr. 1 Mugeni 30 noiembrie 2011
643 Harghita Școala cu clasele I-VIII nr.1 "O.C. Taslauanu" Bilbor 6 aprilie 2009
644 Harghita Școala cu clasele I-VIII Petofi Sandor Miercurea Ciuc 30 iunie 2011
645 Harghita Şcoala vocaţională "Sövér Elek" structura Veres, clasele I-IV, Joseni, Joseni 2 septembrie 2013
646 Harghita Școala vocațională (arta), Miecurea Ciuc 20 august 2007
647 Hunedoara Liceul (teoretic) Ilia 2 decembrie 2011
648 Hunedoara Liceul Sportiv "S. Dragoi", Deva (corp școală) 31 ianuarie 2006
649 Hunedoara Școala "A. Vlad", Orăştie - corp B,C 5 octombrie 2005
650 Hunedoara Școala cu clasele I-IV, Geoagiu 28 aprilie 2006
651 Hunedoara Școala cu clasele I-VIII Iscroni, Aninoasa 8 august 2006
652 Hunedoara Școala cu clasele I-VIII "Aron Densusianu", Haţeg 12 decembrie 2007
653 Hunedoara Școala cu clasele I-VIII Aninoasa 16 mai 2008
654 Hunedoara Școala cu clasele I-VIII Beriu 7 noiembrie 2008
655 Hunedoara Școala cu clasele I-VIII Bosorod 13 februarie 2009
656 Hunedoara Școala cu clasele I-VIII Calan 16 mai 2008
657 Hunedoara Școala cu clasele I-VIII Gurasada 2 decembrie 2011
658 Hunedoara Școala cu clasele I-VIII Harau 13 februarie 2009
659 Hunedoara Școala cu clasele I-VIII no.2 Orăştie (M) 22 aprilie 2005
660 Hunedoara Școala cu clasele I-VIII Petros Baru 25 martie 2009
661 Hunedoara Școala cu clasele I-VIII Rau de Mori 6 noiembrie 2008
662 Hunedoara Școala cu clasele nr.2 Petrosani 8 august 2006
663 Hunedoara Școala cu clasele V-VIII no. 5 Petrila 12 decembrie 2007
664 Ialomita Grup scolar agricol I-VIII corp B Cazanesti 18 iunie 2009
665 Ialomita Școala cu clasele I-IV Făcăieni, Gaiţa 23 iunie 2006
666 Ialomita Şcoala cu clasele I-IV Misleanu, Perieţi 15 noiembrie 2012
667 Ialomita Şcoala cu clasele I-IV Păltiniş, Perieţi 14 decembrie 2012
668 Ialomita Școala cu clasele I-IV Rasi, Sălcioara 29 august 2006
669 Ialomita Şcoala cu clasele I-VIII Adîncata, Adâncata 16 noiembrie 2012
670 Ialomita Școala cu clasele I-VIII Brazi, Maia 29 august 2006
671 Ialomita Școala cu clasele I-VIII Brosteni 2 decembrie 2011
672 Ialomita Școala cu clasele I-VIII Buieşti 29 august 2006
673 Ialomita Şcoala cu clasele I-VIII Cegani, Cegani 14 decembrie 2012
674 Ialomita Școala cu clasele I-VIII Ciocârlia 29 august 2006
675 Ialomita Școala cu clasele I-VIII Cocora 10 iunie 2009
676 Ialomita Școala cu clasele I-VIII Cosambesti 30 iunie 2009
677 Ialomita Şcoala cu clasele I-VIII Dridu, Dridu 20 iunie 2013
678 Ialomita Școala cu clasele I-VIII Fierbinti 15 iunie 2009
679 Ialomita Școala cu clasele I-VIII M. Kogălniceanu 23 iunie 2006
680 Ialomita Școala cu clasele I-VIII Malu Rosu, Armăşeşti 29 august 2006
681 Ialomita Școala cu clasele I-VIII Movilita, Roşiori 29 august 2006
682 Ialomita Şcoala cu clasele I-VIII Munteni-Buzău, Munteni-Buzău 15 noiembrie 2012
683 Ialomita Școala cu clasele I-VIII no. 7, Fetesti 27 octombrie 2006
684 Ialomita Școala cu clasele I-VIII no.1, Slobozia 7 august 2007
685 Ialomita Școala cu clasele I-VIII no.2, Tandarei 29 mai 2008
686 Ialomita Școala cu clasele I-VIII Ograda incinata I-IV Dimieni 30 iunie 2009
687 Ialomita Școala cu clasele I-VIII Poiana, Ciulniţa 23 iunie 2006
688 Ialomita Școala cu clasele I-VIII Vladeni 30 iunie 2009
689 Ialomita Școala cu clasele I-X Andrasesti 10 iunie 2009
690 Ialomita Școala cu clasele I-X Bordusani 2 decembrie 2011
691 Ialomita Şcoala cu clasele I-X Coşereni, Coşereni 20 iunie 2013
692 Ialomita Școala vocațională (agricol) vechi corp , Urziceni 27 februarie 2007
693 Iasi Colegiul Tehnic "Gh. Asachi", Iasi 4 aprilie 2008
694 Iasi Liceul "Ion Neculce", Tg. Frumos-corp B 14 noiembrie 2005
695 Iasi Școala cu clasele I-IV Voineşti 26 iunie 2006
696 Iasi Școala cu clasele I-IV Arama, Coarnele Caprei 23 decembrie 2005
697 Iasi Școala cu clasele I-IV Băiceni, Todireşti 28 decembrie 2005
698 Iasi Școala cu clasele I-IV Boatca, Dagata 5 mai 2006
699 Iasi Școala cu clasele I-IV Chiscăreni, Şipote 19 iunie 2006
700 Iasi Școala cu clasele I-IV Colţu Cornii, Grozeşti 23 iunie 2006
701 Iasi Școala cu clasele I-IV corp B, Zagavia, Scobinţi 11 mai 2006
702 Iasi Școala cu clasele I-IV Cositeni, Podul Iloaie 29 mai 2006
703 Iasi Școala cu clasele I-IV Focuri, Focuri 22 iunie 2006
704 Iasi Școala cu clasele I-IV Golăieşti, Golăieşti 19 iunie 2006
705 Iasi Școala cu clasele I-IV Holm, Podu Iloaie 29 mai 2006
706 Iasi Școala cu clasele I-IV Mitoc, Şipote 17 aprilie 2006
707 Iasi Școala cu clasele I-IV no. 12 "CAROL I", Iasi 17 martie 2006
708 Iasi Școala cu clasele I-IV no.2, Mironeasa, Mironeasa 26 iunie 2006
709 Iasi Școala cu clasele I-IV Podişu, Bălţaţi 29 mai 2006
710 Iasi Școala cu clasele I-IV Sângeri, Gropniţa 22 iunie 2006
711 Iasi Școala cu clasele I-IV Tipileşti, Popricani 16 decembrie 2005
712 Iasi Școala cu clasele I-IV Ursoaia, Româneşti 20 iunie 2006
713 Iasi Școala cu clasele I-IV Valea Lupului, Valea Lupului 30 mai 2006
714 Iasi Școala cu clasele I-IV Zbereni, Cotnari 20 iunie 2006
715 Iasi Școala cu clasele I-IV Zece Prăjini, Dagata 5 mai 2006
716 Iasi Școala cu clasele I-IV Zlodica, Ceplenita 23 decembrie 2005
717 Iasi Școala cu clasele I-IV, nr.2, Mogoşeşti, Mogoşeşti 26 iunie 2006
718 Iasi Școala cu clasele I-IV, Sodomeni - Pascani 17 martie 2006
719 Iasi Școala cu clasele I-VIII Aroneanu, Aroneanu 28 noiembrie 2011
720 Iasi Școala cu clasele I-VIII Bârnova, Bârnova 21 iunie 2006
721 Iasi Școala cu clasele I-VIII Buhalniţa, Cepleniţa 20 iunie 2006
722 Iasi Şcoala cu clasele I-VIII Buznea, Ion Neculce 14 mai 2013
723 Iasi Școala cu clasele I-VIII Ciorteşti, Ciorteşti 22 iunie 2006
724 Iasi Școala cu clasele I-VIII Coarnele Caprei, Coarnele Caprei-corp A, B,C 24 septembrie 2008
725 Iasi Școala cu clasele I-VIII Coropceni, Ciorteşti 22 iunie 2006
726 Iasi Şcoala cu clasele I-VIII Corp A şi B, Prisecani, Prisecani 14 mai 2013
727 Iasi Şcoala cu clasele I-VIII Corp A, Gorban, Gorban 14 mai 2013
728 Iasi Școala cu clasele I-VIII corp A, Ruşi, Belceşti 21 iunie 2006
729 Iasi Școala cu clasele I-VIII corp B Gropniţa 23 decembrie 2005
730 Iasi Școala cu clasele I-VIII corp B şi C, Fântânele, Focuri 31 mai 2006
731 Iasi Școala cu clasele I-VIII corp B, Bârleşti, Erbiceni 28 decembrie 2005
732 Iasi Școala cu clasele I-VIII corp B, Brădiceşti, Dolheşti 22 iunie 2006
733 Iasi Școala cu clasele I-VIII corp B, Brăeşti, Brăeşti 21 decembrie 2005
734 Iasi Școala cu clasele I-VIII corp B, Gorban, Gorban 23 iunie 2006
735 Iasi Școala cu clasele I-VIII corp B, Mirosloveşti, Mirosloveşti 12 mai 2006
736 Iasi Școala cu clasele I-VIII corp B,C, Cogeasca, Leţcani 18 aprilie 2006
737 Iasi Școala cu clasele I-VIII corp B. M.Kogalniceanu, Ţigănaşi 17 aprilie 2006
738 Iasi Școala cu clasele I-VIII corp C, Păuşeşti, Dumeşti 18 aprilie 2006
739 Iasi Școala cu clasele I-VIII corpB Totoieşti, Erbiceni 28 decembrie 2005
740 Iasi Școala cu clasele I-VIII Cristeşti, Brăieşti 21 decembrie 2005
741 Iasi Şcoala cu clasele I-VIII Drăguşeni, Drăguşeni 16 august 2012
742 Iasi Școala cu clasele I-VIII Gladenii Gandului Tibanesti 14 octombrie 2008
743 Iasi Şcoala cu clasele I-VIII Goruni, Tomeşti 9 noiembrie 2012
744 Iasi Școala cu clasele I-VIII Horleşti, Horleşti 23 iunie 2006
745 Iasi Școala cu clasele I-VIII Icuşeni, Victoria 12 mai 2006
746 Iasi Școala cu clasele I-VIII Larga Jijiei, Movileni 31 mai 2006
747 Iasi Școala cu clasele I-VIII Mircesti, Mircesti-corp B, C 14 noiembrie 2008
748 Iasi Școala cu clasele I-VIII Mironeasa, Mironeasa-corp B 22 septembrie 2008
749 Iasi Școala cu clasele I-VIII no 22 "B.P.Hasdeu", Iasi-corp B 20 august 2007
750 Iasi Școala cu clasele I-VIII Pietrosu, Tatarusi 28 noiembrie 2011
751 Iasi Școala cu clasele I-VIII Poiana, Deleni 11 mai 2006
752 Iasi Școala cu clasele I-VIII Rădeni, Trifeşti 19 iunie 2006
753 Iasi Școala cu clasele I-VIII Româneşti, Româneşti 16 decembrie 2005
754 Iasi Școala cu clasele I-VIII Scheia, Al. I. Cuza 23 septembrie 2008
755 Iasi Școala cu clasele I-VIII Siretel, Siretel corp B 3 octombrie 2008
756 Iasi Școala cu clasele I-VIII Slobozia, Deleni 11 mai 2006
757 Iasi Școala cu clasele I-VIII Tansa, Tansa 20 iunie 2006
758 Iasi Școala cu clasele I-VIII Trifesti, Trifesti 14 octombrie 2008
759 Iasi Şcoala cu clasele I-VIII Ţuţora, Ţuţora 16 august 2012
760 Iasi Școala cu clasele I-VIII Uricani, Miroslava 16 decembrie 2005
761 Iasi Școala cu clasele I-VIII Victoria, Victoria 14 octombrie 2008
762 Iasi Școala cu clasele I-VIII, corp B, Balş, Tg. Frumos 21 decembrie 2005
763 Iasi Școala cu clasele I-VIII, corp B, Conteşti,Valea Seaca 12 mai 2006
764 Iasi Școala cu claseleI-VIII nr. 2 Butea 26 iunie 2006
765 Iasi Școala no. 4 Tatarasti (Ionel Teodoreanu), Iasi 28 aprilie 2006
766 Iasi Școala Profesională (seminar - teologic) Sfantul Vasile cel Nou corp B, Iaşi 20 august 2007
767 Iasi Școala vocațională Harlau 18 aprilie 2006
768 Ilfov Şcoala cu clasele I-VIII Corbeanca, Corbeanca 20 decembrie 2011
769 Ilfov Școala cu clasele I-VIII No.1 Jilava 9 octombrie 2008
770 Ilfov Şcoala cu clasele I-VIII nr.1 Tâncăbeşti, Snagov 20 decembrie 2011
771 Ilfov Școala cu clasele l-Vlll no. 1 Nuci 21 octombrie 2011
772 Maramures Școala cu clasele I-IV Chelinţa, Ulmeni 23 mai 2006
773 Maramures Școala cu clasele I-IV+ grădinița Vişeu de Sus (Post Canton) 24 mai 2006
774 Maramures Școala cu clasele I-VIII "Gherman Vida", Sighetul Marmatiei 23 ianuarie 2007
775 Maramures Şcoala cu clasele I-VIII ,,Nejin Krai", Poienile de sub Munte, Poienile de sub Munte 3 septembrie 2013
776 Maramures Şcoala cu clasele I-VIII Arduzel, Ulmeni 21 martie 2012
777 Maramures Școala cu clasele I-VIII Bicaz 21 decembrie 2004
778 Maramures Școala cu clasele I-VIII Cernesti 16 septembrie 2009
779 Maramures Școala cu clasele I-VIII Crasna Viseu 25 ianuarie 2012
780 Maramures Școala cu clasele I-VIII Grosii Tiblesului 16 septembrie 2009
781 Maramures Şcoala cu clasele I-VIII Iadăra, Mireşu Mare 21 martie 2012
782 Maramures Școala cu clasele I-VIII Lapusel, Recea 16 septembrie 2009
783 Maramures Școala cu clasele I-VIII no.1 corp A,B, Seini 23 ianuarie 2007
784 Maramures Școala cu clasele I-VIII no.1 Tg. Lapus corp A, B, C 10 mai 2007
785 Maramures Școala cu clasele I-VIII no.1, Baia Sprie 2 august 2012
786 Maramures Școala cu clasele I-VIII no.8, Borsa 29 iulie 2009
787 Maramures Școala cu clasele I-VIII nr. 4, Borşa 27 noiembrie 2008
788 Maramures Şcoala cu clasele I-VIII nr.2 "Octavian Goga" Rozavlea, Rozavlea 14 noiembrie 2013
789 Maramures Școala cu clasele I-VIII Oncesti, Barsana 25 ianuarie 2012
790 Maramures Şcoala cu clasele I-VIII Petrova, Petrova 29 noiembrie 2012
791 Maramures Școala cu clasele I-VIII Rogoz 16 septembrie 2009
792 Maramures Şcoala cu clasele I-VIII Rus, Dumbrăviţa 26 martie 2013
793 Maramures Școala cu clasele I-VIII Ruscova Corp B 5 iunie 2009
794 Maramures Școala cu clasele I-VIII Sapanta 5 iunie 2009
795 Maramures Școala cu clasele I-VIII Soncuta Mare 17 martie 2008
796 Maramures Școala cu clasele I-VIII Tautii Magheraus 17 martie 2008
797 Maramures Şcoala cu clasele I-VIII Tisa, Bocicoiu Mare 27 noiembrie 2013
798 Maramures Școala cu clasele I-VIII Virma Mica 18 septembrie 2009
799 Maramures Școala cu clasele I-VIII, Libotin, Tg. Lăpuş 21 decembrie 2004
800 Mehedinti Liceul (pedagogic) "ST. Odobleja", Dr. Tr. Severin 30 august 2006
801 Mehedinti Liceul + Școala cu clasele I-IV Vinju Mare 30 august 2006
802 Mehedinti Școala cu clasele I-IV Brânzeni, Ponoarele 6 septembrie 2006
803 Mehedinti Şcoala cu clasele I-IV Lupşa de Sus, Broşteni 27 mai 2012
804 Mehedinti Şcoala cu clasele I-IV Siseşti, Siseşti 19 noiembrie 2012
805 Mehedinti Școala cu clasele I-VII Balta Verde 20 octombrie 2008
806 Mehedinti Şcoala cu clasele I-VIII Dârvari, Dârvari 27 mai 2012
807 Mehedinti Şcoala cu clasele I-VIII Ilovăţ, Ilovăţ 19 noiembrie 2012
808 Mehedinti Școala cu clasele I-VIII + grădinița Braznita Ocol 31 octombrie 2008
809 Mehedinti Şcoala cu clasele I-VIII Brezniţa-Motru, Brezniţa-Motru 28 iunie 2012
810 Mehedinti Școala cu clasele I-VIII Burila Mare 21 octombrie 2008
811 Mehedinti Şcoala cu clasele I-VIII Comanda, Strehaia 28 iunie 2012
812 Mehedinti Școala cu clasele I-VIII Cujmir 20 octombrie 2008
813 Mehedinti Școala cu clasele I-VIII Eibenthal, com. Dubova 30 august 2010
814 Mehedinti Școala cu clasele I-VIII Floresti 31 august 2010
815 Mehedinti Școala cu clasele I-VIII Greci 31 octombrie 2008
816 Mehedinti Şcoala cu clasele I-VIII Gvardeniţa, Bălăciţa 27 iulie 2012
817 Mehedinti Şcoala cu clasele I-VIII Hinova, Hinova 27 mai 2012
818 Mehedinti Școala cu clasele I-VIII Ilovita 30 august 2010
819 Mehedinti Școala cu clasele I-VIII Izvoralu, com. Tamna 30 august 2010
820 Mehedinti Școala cu clasele I-VIII Jiana Veche, com. Jiana 30 august 2010
821 Mehedinti Școala cu clasele I-VIII Ponoarele 31 octombrie 2008
822 Mehedinti Școala cu clasele I-VIII Sovarna 31 august 2010
823 Mehedinti Școala cu clasele I-VIII, Orsova 31 august 2006
824 Mehedinti Școala no.6, Drobeta Turnu Severin 28 martie 2006
825 Mures Grup scolar economic Tg. Mures 21 mai 2008
826 Mures Școala cu clasele I-IV Sat- Nou (Gh. Doja) 8 septembrie 2006
827 Mures Școala cu clasele I-VIII + grădinița Tonciu, Faragău 29 noiembrie 2004
828 Mures Şcoala cu clasele I-VIII Aluniş, Aluniş 10 mai 2012
829 Mures Școala cu clasele I-VIII Brancovenesti 18 mai 2012
830 Mures Şcoala cu clasele I-VIII Ceuaşu de Câmpie, Ceuaşu de Câmpie 12 septembrie 2014
831 Mures Şcoala cu clasele I-VIII Lunca, Lunca 10 mai 2012
832 Mures Școala cu clasele I-VIII Madaras 24 noiembrie 2008
833 Mures Școala cu clasele I-VIII Natyus Istvan, Chibed 8 septembrie 2009
834 Mures Școala cu clasele I-VIII no. 2 Reghin 29 aprilie 2005
835 Mures Școala cu clasele I-VIII nr.2 Tg. Mures 6 august 2008
836 Mures Școala cu clasele I-VIII Papiu Ilarian 23 mai 2012
837 Mures Școala cu clasele I-VIII Seleus, com. Danes 22 mai 2012
838 Mures Școala Profesională (forestiera) Sovata 8 august 2011
839 Neamt Art Școala P.Neamt, corp B 15 iunie 2006
840 Neamt Colegiul Naţional "Roman Vodă" corp A, municipiul Roman 22 noiembrie 2012
841 Neamt Liceul ,,Veniamin Costache" Tg, Neamţ 10 septembrie 2007
842 Neamt Școala " Ion Creanga " corp B+D ,Targu Neamt 8 iunie 2007
843 Neamt Școala cu clasele I-VIII no 2 corp A , Roman 17 mai 2006
844 Neamt Școala cu clasele I-IV Bârnadu, Bicaz-Chei 21 decembrie 2005
845 Neamt Școala cu clasele I-IV Buhonca, Doljeşti 22 noiembrie 2005
846 Neamt Școala cu clasele I-IV Chicerea, Stăniţa 15 decembrie 2005
847 Neamt Şcoala cu clasele I-IV Cracăul Negru, Crăcăoani 10 iulie 2012
848 Neamt Școala cu clasele I-IV Crăieşti, Bozieni 21 decembrie 2005
849 Neamt Școala cu clasele I-IV Gorun, Oniceni 14 decembrie 2005
850 Neamt Școala cu clasele I-IV Izvoru, Ion Creangă 22 decembrie 2005
851 Neamt Școala cu clasele I-IV Mastacăn, Dragomiresti 22 noiembrie 2005
852 Neamt Școala cu clasele I-IV Muncel, Valea Ursului 22 decembrie 2005
853 Neamt Școala cu clasele I-IV Munteni, Văleni (fosta Boteşti) 13 decembrie 2005
854 Neamt Școala cu clasele I-IV Nistria, Bara 22 decembrie 2005
855 Neamt Școala cu clasele I-IV no. 3 Zăneşti 27 octombrie 2005
856 Neamt Școala cu clasele I-IV no.3 Războieni, Războieni 14 decembrie 2005
857 Neamt Școala cu clasele I-IV Poiana Humii, Oniceni 22 decembrie 2005
858 Neamt Școala cu clasele I-IV Rugineşti, Hangu 21 decembrie 2005
859 Neamt Școala cu clasele I-IV Săcăluşeşti, Agapia 22 noiembrie 2005
860 Neamt Școala cu clasele I-IV Ticos, Bicazu Ardelean 21 decembrie 2005
861 Neamt Școala cu clasele I-IV Văratec, Agapia 15 decembrie 2005
862 Neamt Școala cu clasele I-IV Veja, Stăniţa 16 decembrie 2005
863 Neamt Şcoala cu clasele I-IX Dămuc, Dămuc 2 iulie 2012
864 Neamt Școala cu clasele I-VIII "C-tin Romanescu" Galu corp B, Poiana Teiului 7 august 2008
865 Neamt Școala cu clasele I-VIII (corp B) Adjudeni, Tămăşeni 22 aprilie 2005
866 Neamt Şcoala cu clasele I-VIII corp A, Cotu Vameş, Horia 23 noiembrie 2012
867 Neamt Şcoala cu clasele I-VIII Corp A, Făurei, Făurei 23 noiembrie 2012
868 Neamt Școala cu clasele I-VIII corp B Ion Creanga, Ion Creanga 8 august 2008
869 Neamt Școala cu clasele I-VIII corp B Telec, Bicazu Ardelean 21 decembrie 2005
870 Neamt Școala cu clasele I-VIII corp B, Căciuleşti, Girov 27 octombrie 2005
871 Neamt Şcoala cu clasele I-VIII corp B, Horia, Horia 28 iunie 2012
872 Neamt Școala cu clasele I-VIII corp B, Traian , Zăneşti 22 noiembrie 2005
873 Neamt Școala cu clasele I-VIII corp C Gherăieşti, Gherăieşti 22 aprilie 2005
874 Neamt Școala cu clasele I-VIII Grumazesti , Grumazesti, corp B, C 13 iulie 2012
875 Neamt Școala cu clasele I-VIII Izvoarele, Bahna 8 august 2008
876 Neamt Școala cu clasele I-VIII Miron Costin, Trifeşti 18 aprilie 2005
877 Neamt Școala cu clasele I-VIII no. 1, Targu Neamt 8 iunie 2007
878 Neamt Şcoala cu clasele I-VIII nr. 2 Urecheni, Urecheni 18 iunie 2012
879 Neamt Şcoala cu clasele I-VIII nr. 5 municipiul Roman, Corp I si II 7 august 2012
880 Neamt Școala cu clasele I-VIII nr.1 Silistea Romani 8 august 2008
881 Neamt Școala cu clasele I-VIII Rediu 7 august 2008
882 Neamt Şcoala cu clasele I-VIII Secuieni, Secuieni 30 decembrie 2014
883 Neamt Școala cu clasele I-VIII Târzia Brusturi, Drăgăneşti 22 aprilie 2005
884 Neamt Școala cu clasele I-VIII Tirpesti, Petricani 18 iunie 2012
885 Neamt Şcoala cu clasele I-VIII Vaduri, Alexandru cel Bun 7 februarie 2012
886 Olt Liceul "Iancu Jianu" corp A, Iancu Jianu 31 iulie 2012
887 Olt Liceul "Tudor Vladimerescu" Drăgăneşti, Drăgăneşti Olt 31 martie 2014
888 Olt Școala cu clasele I-IV Oteştii de Jos, Cungrea 8 septembrie 2006
889 Olt Școala cu clasele I-IV Petculeşti, Grădinari 8 septembrie 2006
890 Olt Școala cu clasele I-VIII Celeiu, Corabia 10 iulie 2008
891 Olt Școala cu clasele I-VIII Cilieni, com. Cilieni 31 august 2010
892 Olt Şcoala cu clasele I-VIII Cungrea, Cungrea 4 mai 2012
893 Olt Şcoala cu clasele I-VIII Gârcov, Gârcov 20 noiembrie 2012
894 Olt Şcoala cu clasele I-VIII Greci, Osica de Sus 25 ianuarie 2012
895 Olt Școala cu clasele I-VIII Maruntei, Maruntei 22 decembrie 2008
896 Olt Școala cu clasele I-VIII Morunglav, Morunglav 31 august 2010
897 Olt Școala cu clasele I-VIII nr 3, Caracal 28 iunie 2006
898 Olt Școala cu clasele I-VIII nr 4, Caracal 28 august 2006
899 Olt Școala cu clasele I-VIII Pirscoveni, Pirscoveni 22 decembrie 2008
900 Olt Şcoala cu clasele I-VIII Poganu, Verguleasa 25 noiembrie 2011
901 Olt Școala cu clasele I-VIII Stefan cel Mare, Stefan cel Mare 22 decembrie 2008
902 Olt Școala cu clasele I-VIII Strejestii de Jos, Strejesti 31 august 2010
903 Olt Şcoala cu clasele I-VIII Vişina Nouă, Vişina Nouă 20 noiembrie 2012
904 Olt Școala cu clasele I-VIII, Margineni Slobozia 28 iunie 2006
905 Olt Școala cu clasele I-VIII, Negreni 15 august 2005
906 Prahova Colegiul Național “ Nicolae Grigorescu“, Campina 31 mai 2007
907 Prahova Liceul Teoretic Urlati 8 februarie 2006
908 Prahova Şcoala cu clasele I-IV Bărăitaru, Drăgăneşti 20 noiembrie 2012
909 Prahova Școala cu clasele I-VIII "Sf. Vineri", Ploiesti (vechi corp) 14 decembrie 2006
910 Prahova Şcoala cu clasele I-VIII corp B, Starchiojd 13 decembrie 2011
911 Prahova Școala cu clasele I-VIII Darvari 10 aprilie 2009
912 Prahova Școala cu clasele I-VIII Filipesti de Targ, Cuza Voda 10 aprilie 2009
913 Prahova Școala cu clasele I-VIII Gornet Cricov 9 iunie 2009
914 Prahova Şcoala cu clasele I-VIII nr. 2 Telega, Telega 5 decembrie 2012
915 Prahova Școala cu clasele I-VIII Secaria, Secaria 6 septembrie 2012
916 Prahova Şcoala cu clasele I-VIII Varbila, Iordacheanu 13 decembrie 2011
917 Prahova Școala no.14 "Sf. Vasile" Ploiesti 14 decembrie 2005
918 Prahova Școala Profesională Bvechiesti Scaieni 10 decembrie 2007
919 Salaj Școala cu clasele I-IV Chichişa, Românaşi 12 septembrie 2006
920 Salaj Școala cu clasele I-IV Ciumărna, Românaşi 12 septembrie 2006
921 Salaj Școala cu clasele I-IV corp 2, Mal, Sâg 3 noiembrie 2006
922 Salaj Școala cu clasele I-VIII Alunis 15 septembrie 2008
923 Salaj Școala cu clasele I-VIII Babeni 27 august 2008
924 Salaj Școala cu clasele I-VIII Deja 27 august 2008
925 Salaj Școala cu clasele I-VIII Dersida 15 septembrie 2008
926 Salaj Școala cu clasele I-VIII Faget 15 septembrie 2008
927 Salaj Școala cu clasele I-VIII Fildu de Mijloc 28 noiembrie 2011
928 Salaj Școala cu clasele I-VIII Giurtelec 28 noiembrie 2011
929 Salaj Școala cu clasele I-VIII Inău, Someş-Odorhei 12 septembrie 2006
930 Salaj Școala cu clasele I-VIII Letca 27 august 2008
931 Salaj Școala cu clasele I-VIII nr.1, Cehul Silvaniei 7 aprilie 2008
932 Salaj Școala cu clasele I-VIII nr.1, Simleul Silvaniei 7 aprilie 2008
933 Salaj Școala cu clasele I-VIII Pusta Vale, Şimleul Silvaniei 14 septembrie 2006
934 Salaj Şcoala cu clasele I-VIII Sânmihaiu Almaşului, Sânmihaiu Almaşului 4 decembrie 2013
935 Salaj Școala cu clasele I-VIII Valcau de Sus 28 noiembrie 2011
936 Salaj Şcoala cu clasele I-VIII, Bănişor, Bănişor 4 decembrie 2013
937 Salaj Şcoala cu clasele I-VIII, Bobota, Bobota 29 noiembrie 2012
938 Salaj Şcoala cu clasele I-VIII, Boghiş, Boghiş 29 noiembrie 2012
939 Salaj Şcoala cu clasele I-VIII, Chieşd, Chieşd 4 aprilie 2012
940 Salaj Școala vocațională " Voievodul Gelu" corp A, Zalau 14 septembrie 2006
941 Salaj Școala vocațională (agricol) "Mihai Viteazul", Zalau 14 septembrie 2006
942 Satu Mare Școala cu clasele I-VIII "C. Brancoveanu", Satu Mare 3 august 2006
943 Satu Mare Școala cu clasele I-VIII "Grigore Moisil", Satu Mare 14 septembrie 2006
944 Satu Mare Școala cu clasele I-IV Culciu Mic, Culciu 29 martie 2006
945 Satu Mare Şcoala cu clasele I-IV Peleş, Lazuri 8 noiembrie 2011
946 Satu Mare Școala cu clasele I-VIII + gradinita Viile Satu Mare 12 aprilie 2012
947 Satu Mare Școala cu clasele I-VIII Acis, corp B 12 aprilie 2012
948 Satu Mare Şcoala cu clasele I-VIII Amati, Păuleşti 8 noiembrie 2011
949 Satu Mare Școala cu clasele I-VIII Apa 27 octombrie 2008
950 Satu Mare Școala cu clasele I-VIII Batarci 28 octombrie 2008
951 Satu Mare Şcoala cu clasele I-VIII corp A, Giorocuta, Supuru de Jos 27 noiembrie 2012
952 Satu Mare Şcoala cu clasele I-VIII corp B, Dobra, Supuru de Jos 2 octombrie 2013
953 Satu Mare Şcoala cu clasele I-VIII corp C, Andrid, Andrid 2 octombrie 2013
954 Satu Mare Şcoala cu clasele I-VIII Drăguşeni, Turulung 9 aprilie 2013
955 Satu Mare Școala cu clasele I-VIII Halmeu 28 octombrie 2008
956 Satu Mare Școala cu clasele I-VIII Medieşul Aurit 31 mai 2005
957 Satu Mare Școala cu clasele I-VIII no.13, Satu Mare 4 iulie 2006
958 Satu Mare Școala cu clasele I-VIII nr.1, corp 1, Carei 24 iulie 2008
959 Satu Mare Şcoala cu clasele I-VIII Răteşti, Beltiug 2 octombrie 2013
960 Satu Mare Școala cu clasele I-VIII Valea Vinului 27 octombrie 2008
961 Satu Mare Școala cu clasele V-VIII Beltiug 17 iunie 2005
962 Sibiu Colegiul Național (industrial) "Terezianum", Sibiu (vechi corp) 27 mai 2009
963 Sibiu Colegiul national Gh. Lazar 27 mai 2009
964 Sibiu Liceul Săliste (corp B – școala veche) 19 decembrie 2007
965 Sibiu Școala cu clasele I-VIII Porumbacu 18 august 2005
966 Sibiu Şcoala cu clasele I-VIII Apvechiu de Sus, Miercurea Sibiului 29 august 2013
967 Sibiu Școala cu clasele I-VIII Atel 30 iunie 2009
968 Sibiu Școala cu clasele I-VIII Bradeni 12 august 2015
969 Sibiu Şcoala cu clasele I-VIII Buzd, Brateiu 18 decembrie 2012
970 Sibiu Școala cu clasele I-VIII corp D+E Racovita 12 august 2009
971 Sibiu Școala cu clasele I-VIII Iacobeni 30 iunie 2009
972 Sibiu Şcoala cu clasele I-VIII Mălâncrav, Laslea 18 decembrie 2012
973 Sibiu Școala cu clasele I-VIII no.1, Avrig 8 august 2008
974 Sibiu Școala cu clasele I-VIII no.11, Sibiu 5 decembrie 2005
975 Sibiu Școala cu clasele I-VIII no.15, Sibiu 3 noiembrie 2005
976 Sibiu Școala cu clasele I-VIII no.2, Medias 23 octombrie 2008
977 Sibiu Școala cu clasele I-VIII no.4, Sibiu 29 august 2008
978 Sibiu Școala cu clasele I-VIII nr 10 Batory Istvan, Medias 19 octombrie 2010
979 Sibiu Şcoala cu clasele I-VIII Poplaca, Poplaca 21 mai 2012
980 Sibiu Școala cu clasele I-VIII Seica Mare 7 noiembrie 2012
981 Sibiu Şcoala cu clasele I-VIII Târnava, Târnava 21 mai 2012
982 Suceava Colegiul Național “Dragos Voda”, Campulung 10 august 2007
983 Suceava Colegiul Național “Nicu Gane” Falticeni 6 iunie 2008
984 Suceava Liceul "Tomsa Voda", Solca 14 mai 2008
985 Suceava Liceul “Ion Luca”, Vatra Dornei 14 iunie 2007
986 Suceava Școala cu clasele I-VIII no.4, Vatra Dornei 14 ianuarie 2009
987 Suceava Școala cu clasele I-VIII, Poieni – Solca 19 octombrie 2005
988 Suceava Şcoala cu clasele I-IV Bosânci, Bosânci 28 februarie 2013
989 Suceava Școala cu clasele I-IV Stamate, Fântânele 22 mai 2006
990 Suceava Școala cu clasele I-VIII Baisesti, Cornu Luncii 14 mai 2008
991 Suceava Școala cu clasele I-VIII Balcauti 26 iulie 2011
992 Suceava Școala cu clasele I-VIII Buda, Zvoristea (corp A) 26 iulie 2011
993 Suceava Școala cu clasele I-VIII corp B, Bogata, Baia 22 mai 2006
994 Suceava Școala cu clasele I-VIII Cotu Băii, Fântâna Mare 22 mai 2006
995 Suceava Școala cu clasele I-VIII Giurgeşti, Vultureşti 25 august 2006
996 Suceava Şcoala cu clasele I-VIII Grăniceşti, Grăniceşti 30 august 2013
997 Suceava Școala cu clasele I-VIII Humoreni, Comăneşti 22 mai 2006
998 Suceava Școala cu clasele I-VIII Hvechia, Broşteni 22 mai 2006
999 Suceava Școala cu clasele I-VIII no. 1 "Dimitrie Gusti" Fundu Mvechiovei 15 mai 2008
1000 Suceava Școala cu clasele I-VIII no.1 Casvana (corp A+B) 30 aprilie 2009
1001 Suceava Școala cu clasele I-VIII no.2 Remezau, Vicovu de Jos 5 august 2008
1002 Suceava Școala cu clasele I-VIII no.2 Vicovu de Sus 6 ianuarie 2009
1003 Suceava Școala cu clasele I-VIII nr.1 Petia, Buneşti 22 mai 2006
1004 Suceava Școala cu clasele I-VIII Păltinoasa, Păltinoasa 22 mai 2006
1005 Suceava Școala cu clasele I-VIII Paraie, Malini 4 august 2008
1006 Suceava Şcoala cu clasele I-VIII Pătrăuţi, Pătrăuţi 24 iulie 2012
1007 Suceava Școala cu clasele I-VIII Stulpicani 4 august 2008
1008 Suceava Școala cu clasele I-VIII Voievodeasa, Sucevita 14 august 2008
1009 Suceava Școala cu clasele I-VIII Voitinel 11 august 2008
1010 Suceava Școala cu clasele I-VIII Volovat corp B 12 august 2008
1011 Suceava Şcoala cu clasele I-VIII Zamostea, Zamostea 30 iulie 2012
1012 Suceava Școala vocațională Falticeni 4 aprilie 2006
1013 Teleorman Colegiul Tehnic Alexandria 27 decembrie 2006
1014 Teleorman Liceul (economic) Rosiorii de Vede 12 septembrie 2006
1015 Teleorman Școala cu clasele I-VIII Vartoapele de Sus 29 mai 2008
1016 Teleorman Școala cu clasele I-VIII "M. Eminescu" Rosiorii de Vede 24 iunie 2008
1017 Teleorman Școala cu clasele I-VIII "Stefan cel Mare" Alexandria 12 martie 2008
1018 Teleorman Şcoala cu clasele I-VIII Bâscoveni, Gălăteni 24 mai 2013
1019 Teleorman Școala cu clasele I-VIII Laceni Orbeasca 29 mai 2008
1020 Teleorman Școala cu clasele I-VIII no.4, Turnu Magurele 12 martie 2008
1021 Teleorman Şcoala cu clasele I-VIII nr. 1 Liţa, Liţa 16 noiembrie 2012
1022 Teleorman Şcoala cu clasele I-VIII Poeni, Poeni 3 mai 2012
1023 Teleorman Școala cu clasele I-VIII Trivalea Mosteni 22 mai 2008
1024 Teleorman Şcoala cu clasele I-VIII Vităneşti, Vităneşti 24 mai 2013
1025 Teleorman Școala cu clasele l-Vlll Gratia, Gratia 20 octombrie 2011
1026 Teleorman Școala no. 3 “Gala Galaction”, Rosiori de Vede 9 februarie 2006
1027 Timis Colegiul Național "Brediceanu", Lugoj 24 august 2006
1028 Timis Colegiul Național ,,F.S.Nitti", Timişoara 7 septembrie 2007
1029 Timis Liceul "Traian Vuia", Faget 6 septembrie 2005
1030 Timis Liceul Recas 10 septembrie 2008
1031 Timis Liceul, (theoretical) Buzias 3 august 2006
1032 Timis Liceul, Sannicolau Mare 30 august 2007
1033 Timis Școala cu clasele I-VIII Balint 4 august 2008
1034 Timis Şcoala cu clasele I-VIII Becicherecu Mic 27 martie 2015
1035 Timis Școala cu clasele I-VIII Bethausen 4 august 2008
1036 Timis Şcoala cu clasele I-VIII Biled, Biled 23 octombrie 2013
1037 Timis Şcoala cu clasele I-VIII Bulgărus, Lenauheim 12 decembrie 2011
1038 Timis Şcoala cu clasele I-VIII Cărpiniş, Cărpiniş 28 martie 2013
1039 Timis Şcoala cu clasele I-VIII Cenad, Cenad 12 decembrie 2011
1040 Timis Şcoala cu clasele I-VIII Cerneteaz, Giarmata 12 aprilie 2013
1041 Timis Școala cu clasele I-VIII Cheversu Mare, Chetroasa 23 octombrie 2009
1042 Timis Școala cu clasele I-VIII Comlosu Mare 8 aprilie 2011
1043 Timis Școala cu clasele I-VIII Criciova 18 noiembrie 2008
1044 Timis Şcoala cu clasele I-VIII Denta, Denta 27 martie 2015
1045 Timis Şcoala cu clasele I-VIII Gavojdia, Gavojdia 7 noiembrie 2012
1046 Timis Şcoala cu clasele I-VIII Gelu, Variaş 12 noiembrie 2012
1047 Timis Școala cu clasele I-VIII Giulvaz 30 iunie 2009
1048 Timis Şcoala cu clasele I-VIII Jebel, Jebel 22 martie 2013
1049 Timis Școala cu clasele I-VIII Manastur 4 august 2008
1050 Timis Şcoala cu clasele I-VIII Niţchidorf, Niţchidorf 27 martie 2013
1051 Timis Școala cu clasele I-VIII Periam 8 noiembrie 2012
1052 Timis Școala cu clasele I-VIII Pietroasa 26 iunie 2009
1053 Timis Școala cu clasele I-VIII Remetea Marea 29 iunie 2009
1054 Timis Şcoala cu clasele I-VIII Săcălaz, Săcălaz 5 noiembrie 2012
1055 Timis Școala cu clasele I-VIII Sanandrei 5 mai 2011
1056 Timis Şcoala cu clasele I-VIII Satchinez, Satchinez 12 noiembrie 2012
1057 Timis Şcoala cu clasele I-VIII Teremia Mare, Teremia Mare 26 martie 2013
1058 Timis Şcoala cu clasele I-VIII Tormac, Tormac 27 martie 2013
1059 Timis Şcoala cu clasele I-VIII Uivar, Uivar 29 martie 2013
1060 Timis Școala cu clasele I-VIII Urseni, Moşniţa Nouă 20 decembrie 2005
1061 Timis Şcoala cu clasele I-VIII Variaş, Variaş 21 noiembrie 2012
1062 Timis Școala cu clasele l-lV no. 1, Jimbolia 20 septembrie 2007
1063 Timis Școala cu clasele l-Vlll Cenei 5 decembrie 2011
1064 Timis Școala cu clasele l-Vlll no. 2, Sannicolau Mare 28 septembrie 2007
1065 Timis Școala cu clasele l-Vlll no. 2, Jimbolia 27 august 2007
1066 Timis Școala cu clasele l-Vlll Carani 8 decembrie 2011
1067 Timis Școala cu clasele l-Vlll no. 11, Timisoara 29 septembrie 2006
1068 Timis Școala cu clasele l-Vlll no. 14, Timisoara 15 iunie 2006
1069 Timis Școala cu clasele l-Vlll no. 21, Timişoara 7 septembrie 2007
1070 Timis Școala cu clasele l-Vlll no. 3, Lugoj 6 septembrie 2005
1071 Timis Școala cu clasele l-Vlll no. 4, Lugoj 6 septembrie 2005
1072 Timis Școala cu clasele l-Vlll no. 4, Timisoara 16 august 2006
1073 Timis Școala cu clasele l-Vlll no. 5, Timisoara 16 august 2006
1074 Timis Școala cu clasele l-Vlll no. 6, Lugoj 8 septembrie 2006
1075 Timis Școala cu clasele l-Vlll no.12, Timisoara 18 august 2006
1076 Timis Școala cu clasele l-Vlll, Buzias 3 august 2006
1077 Tulcea Grup scolar agricol corp B Topolog 5 iunie 2009
1078 Tulcea Liceul "C.Bratescu", Isaccea 9 decembrie 2005
1079 Tulcea Școala cu clasele I-VIII no. 12, Tulcea 9 decembrie 2005
1080 Tulcea Școala cu clasele I-VIII no. 6 (Grigore Antipa), Tulcea 1 noiembrie 2005
1081 Tulcea Școala cu clasele I-VIII Sulina 15 decembrie 2005
1082 Tulcea Școala cu clasele I-VIII "I.L.Caragiale", Tulcea 4 aprilie 2007
1083 Tulcea Școala cu clasele I-VIII no. 3, Tulcea 14 decembrie 2005
1084 Tulcea Școala cu clasele I-VIII, "Gh. Banea", Măcin 15 septembrie 2006
1085 Tulcea Școala cu clasele I-VIII, "Mircea Cel Batran", Babadag 7 februarie 2007
1086 Tulcea Școala cu clasele I-VIII, "Nifon Balasescu" - corp B, Tulcea 4 aprilie 2007
1087 Tulcea Școala cu clasele I-IV Fântâna Mare, Ciucurova 7 aprilie 2006
1088 Tulcea Școala cu clasele I-IV Mahmudia, Mahmudia 21 aprilie 2006
1089 Tulcea Școala cu clasele I-IV Topolog, Topolog 21 aprilie 2006
1090 Tulcea Școala cu clasele I-VIII Baia 29 septembrie 2008
1091 Tulcea Școala cu clasele I-VIII Ceamurlia de Jos, com. Ceamurlia de Jos 12 august 2011
1092 Tulcea Şcoala cu clasele I-VIII corp A Luncaviţa, Luncaviţa 28 noiembrie 2012
1093 Tulcea Școala cu clasele I-VIII corp A, Dunavăţu de Jos, Murighiol 21 aprilie 2006
1094 Tulcea Școala cu clasele I-VIII corp A, Rândunica, Mihail Kogălniceanu 7 aprilie 2006
1095 Tulcea Școala cu clasele I-VIII corp A, Slava Cercheză, Slava Cercheză 7 aprilie 2006
1096 Tulcea Școala cu clasele I-VIII corp A+B, Hamcearca, Hamcearca 28 iulie 2006
1097 Tulcea Școala cu clasele I-VIII corp B Cataloi, Frecăţei 8 decembrie 2004
1098 Tulcea Școala cu clasele I-VIII corp B, Cerna, Cerna 28 septembrie 2006
1099 Tulcea Școala cu clasele I-VIII corp B, Jijila, Jijila 12 aprilie 2006
1100 Tulcea Şcoala cu clasele I-VIII Crişan, Crişan 9 decembrie 2011
1101 Tulcea Şcoala cu clasele I-VIII Dăeni, Dăeni 23 noiembrie 2011
1102 Tulcea Școala cu clasele I-VIII Jurilovca 29 septembrie 2008
1103 Tulcea Școala cu clasele I-VIII M. Kogalniceanu 27 octombrie 2008
1104 Tulcea Școala cu clasele I-VIII Murighiol 5 iunie 2009
1105 Tulcea Şcoala cu clasele I-VIII Nalbant, Nalbant 30 mai 2012
1106 Tulcea Şcoala cu clasele I-VIII Neatârnarea, Beidaud 28 noiembrie 2012
1107 Tulcea Școala cu clasele I-VIII Niculitel Corp A 5 iunie 2009
1108 Tulcea Școala cu clasele I-VIII Nifon Hamcearca 8 decembrie 2004
1109 Tulcea Şcoala cu clasele I-VIII Ostrov, Ostrov 16 decembrie 2011
1110 Tulcea Școala cu clasele I-VIII Sălcioara, Jurilovca corp A 8 decembrie 2004
1111 Tulcea Școala cu clasele I-VIII Sâmbăta Nouă, Topolog 8 decembrie 2004
1112 Tulcea Școala cu clasele I-VIII Sarichioi, com Sarichioi 12 august 2011
1113 Tulcea Şcoala cu clasele I-VIII Sarighiol de Deal, Beidaud 28 noiembrie 2012
1114 Tulcea Școala cu clasele I-VIII Smârdan, Smârdan 12 aprilie 2006
1115 Tulcea Școala no. 11, Tulcea 14 decembrie 2005
1116 Tulcea Școala no. 2, Tulcea 14 decembrie 2005
1117 Tulcea Școala Profesională (agricol) "N. Cornateanu" - Tulcea 20 august 2007
1118 Tulcea Școala Profesională, Macin 10 aprilie 2007
1119 Valcea Grup Școlar Economic Adm. Si Serv, Rm. Valcea 29 august 2008
1120 Valcea Liceul (Școala cu clasele I-IV), Brezoi 25 iulie 2006
1121 Valcea Liceul Grădiştea, Grădiştea 14 august 2012
1122 Valcea Liceul teoretic Baile Govora 20 august 2007
1123 Valcea Școala cu clasele I - VIII, Calimanesti, corp A 22 septembrie 2006
1124 Valcea Școala cu clasele I - VIII, Calimanesti, corp B 27 octombrie 2005
1125 Valcea Școala cu clasele I - VIII, Zlatarei - Dragasani 25 iulie 2006
1126 Valcea Şcoala cu clasele I-IV Laloşu, Laloşu 13 decembrie 2011
1127 Valcea Școala cu clasele I-VIII "Luca Solomon" Vaideeni 9 septembrie 2008
1128 Valcea Școala cu clasele I-VIII + grădinița Amarasti 22 iulie 2008
1129 Valcea Şcoala cu clasele I-VIII corp B, Priporu, Vlădeşti 5 decembrie 2013
1130 Valcea Școala cu clasele I-VIII Creteni, Creteni 28 iunie 2010
1131 Valcea Școala cu clasele I-VIII Cuieni, com. Roiesti 30 iunie 2010
1132 Valcea Şcoala cu clasele I-VIII Dobruşa, Ştefăneşti 14 august 2012
1133 Valcea Şcoala cu clasele I-VIII Găujani, Boişoara 10 septembrie 2014
1134 Valcea Școala cu clasele I-VIII Maldaresti 30 iunie 2010
1135 Valcea Școala cu clasele I-VIII Mateesti, Mateesti 30 iunie 2010
1136 Valcea Şcoala cu clasele I-VIII Predeşti, Nicolae Bălcescu 13 decembrie 2012
1137 Valcea Școala cu clasele I-VIII Sirineasa 11 august 2008
1138 Valcea Şcoala cu clasele I-VIII Slătioara, Slătioara 25 noiembrie 2011
1139 Valcea Şcoala cu clasele I-VIII Stoeneşti, Berislăveşti 29 noiembrie 2012
1140 Valcea Școala cu clasele I-VIII Stroiesti 29 iunie 2010
1141 Valcea Școala cu clasele I-VIII Tina, Livezi 17 iulie 2008
1142 Valcea Școala cu clasele I-VIII Tomsani 9 septembrie 2008
1143 Valcea Şcoala cu clasele I-VIII Turceşti, Mateeşti 16 decembrie 2011
1144 Valcea Școala cu clasele I-VIII Ulmetu Copaceni 16 iulie 2008
1145 Valcea Școala Profesională (energetic) Ramnicu Valcea 8 august 2007
1146 Vaslui Liceul "Emil Racovita", Vaslui 4 august 2006
1147 Vaslui Școala "Sf. Ecaterina" Husi 15 mai 2006
1148 Vaslui Școala cu clasele I-IV Armasoaia, Pungesti 17 mai 2006
1149 Vaslui Școala cu clasele I-IV Bahnari-Vaslui (oras Vaslui) 15 iunie 2006
1150 Vaslui Școala cu clasele I-IV Baltati-Tatarani 15 iunie 2006
1151 Vaslui Şcoala cu clasele I-IV Belzeni, Dragomireşti 16 aprilie 2015
1152 Vaslui Școala cu clasele I-IV Bogesti-Pogana 26 mai 2006
1153 Vaslui Școala cu clasele I-IV Bozia-Falciu 9 iunie 2006
1154 Vaslui Școala cu clasele I-IV Carja-Murgeni 7 iunie 2006
1155 Vaslui Școala cu clasele I-IV Cetatuia-Puiesti 30 mai 2006
1156 Vaslui Școala cu clasele I-IV Corbu-Lipovat 12 iunie 2006
1157 Vaslui Școala cu clasele I-IV Cursesti Deal Pungesti 2 iunie 2006
1158 Vaslui Școala cu clasele I-IV Huc-Todiresti 2 iunie 2006
1159 Vaslui Școala cu clasele I-IV Hurdugi- D. Cantemir 9 iunie 2006
1160 Vaslui Școala cu clasele I-IV Iaz-Solesti 14 iunie 2006
1161 Vaslui Școala cu clasele I-IV Ivanesti Padureni 14 iunie 2006
1162 Vaslui Școala cu clasele I-IV Lacu Babei-Bogdana 5 iunie 2006
1163 Vaslui Școala cu clasele I-IV Mascurei-Pogana 5 iunie 2006
1164 Vaslui Școala cu clasele I-IV Oltenesti Oltenesti 9 iunie 2006
1165 Vaslui Școala cu clasele I-IV Poienesti Poienesti 2 iunie 2006
1166 Vaslui Școala cu clasele I-VIII Iana,Corp B,- Iana 2 iunie 2006
1167 Vaslui Școala cu clasele I-VIII Poganesti- Stanilesti 6 iunie 2006
1168 Vaslui Școala cu clasele I-VIII Avramesti- Voinesti 5 iunie 2006
1169 Vaslui Școala cu clasele I-VIII Bacani 23 decembrie 2009
1170 Vaslui Școala cu clasele I-VIII Barbosi-Hoceni 14 iunie 2006
1171 Vaslui Şcoala cu clasele I-VIII Bogdana, Bogdana 21 mai 2015
1172 Vaslui Școala cu clasele I-VIII Broscosesti-Lunca Banului 6 iunie 2006
1173 Vaslui Școala cu clasele I-VIII Chetrosu-Gherghesti 2 iunie 2006
1174 Vaslui Școala cu clasele I-VIII Ciocani 23 decembrie 2009
1175 Vaslui Școala cu clasele I-VIII Codaiesti-Codaiesti 26 noiembrie 2008
1176 Vaslui Şcoala cu clasele I-VIII Corni, Albeşti 27 iulie 2015
1177 Vaslui Şcoala cu clasele I-VIII corp II, Vinderei, Vinderei 1 iunie 2012
1178 Vaslui Școala cu clasele I-VIII Doagele-Dragomiresti 30 mai 2006
1179 Vaslui Școala cu clasele I-VIII Dodesti-Viisoara 12 iunie 2006
1180 Vaslui Școala cu clasele I-VIII Dumesti - Dumesti 14 august 2008
1181 Vaslui Școala cu clasele I-VIII Epureni 23 decembrie 2009
1182 Vaslui Școala cu clasele I-VIII Floreni Murgeni 7 iunie 2006
1183 Vaslui Școala cu clasele I-VIII Focseasca Tacuta 14 iunie 2006
1184 Vaslui Școala cu clasele I-VIII Gugesti-Botesti 15 iunie 2006
1185 Vaslui Școala cu clasele I-VIII Hoceni 23 decembrie 2009
1186 Vaslui Școala cu clasele I-VIII Lalesti-Puiesti 5 iunie 2006
1187 Vaslui Școala cu clasele I-VIII Mireni - Coroieşti 5 iunie 2006
1188 Vaslui Școala cu clasele I-VIII no. 8, Barlad 23 august 2007
1189 Vaslui Școala cu clasele I-VIII nr.2 Berezeni 19 ianuarie 2012
1190 Vaslui Școala cu clasele I-VIII Oprisita -Poienesti 17 mai 2006
1191 Vaslui Școala cu clasele I-VIII Perieni 2-Perieni 26 mai 2006
1192 Vaslui Şcoala cu clasele I-VIII Poieneşti, Poieneşti 16 aprilie 2015
1193 Vaslui Școala cu clasele I-VIII Popeni - Zorleni 7 iunie 2006
1194 Vaslui Școala cu clasele I-VIII Protopopesti - Tacuta 23 mai 2012
1195 Vaslui Școala cu clasele I-VIII Rasesti-Dranceni 6 iunie 2006
1196 Vaslui Școala cu clasele I-VIII Rebricea - Rebricea 14 august 2008
1197 Vaslui Școala cu clasele I-VIII Recea - Iana 30 mai 2006
1198 Vaslui Școala cu clasele I-VIII Rosiesti-Rosiesti 12 iunie 2006
1199 Vaslui Școala cu clasele I-VIII Satu Nou-Solesti 6 iunie 2006
1200 Vaslui Școala cu clasele I-VIII Sauca-Laza 12 mai 2006
1201 Vaslui Școala cu clasele I-VIII Tarzii Oltenesti 7 iunie 2006
1202 Vaslui Școala cu clasele I-VIII Tomesti-Pogana 2 iunie 2006
1203 Vaslui Școala cu clasele I-VIII Trestiana Grivita 12 iunie 2006
1204 Vaslui Şcoala cu clasele I-VIII Tufeştii de Jos, Rebricea 29 mai 2012
1205 Vaslui Școala cu clasele I-VIII Ursoaia-Ivanesti 30 mai 2006
1206 Vaslui Școala cu clasele I-VIII Valdia, Dragomoresti 24 decembrie 2009
1207 Vaslui Şcoala cu clasele I-VIII Valea Grecului, Duda Epureni 29 mai 2012
1208 Vaslui Şcoala cu clasele I-VIII Văleni, Văleni 10 februarie 2015
1209 Vaslui Școala cu clasele I-VIII Vetrisoaia 8 mai 2012
1210 Vaslui Școala cu clasele I-VIII Voinesti-Voinesti 5 iunie 2006
1211 Vaslui Școala cu clasele I-VIII Vulturesti-Vulturesti 12 mai 2006
1212 Vaslui Școala cu clasele I-VIII,Albesti-Albesti 14 iunie 2006
1213 Vaslui Școala cu clasele I-VIIIObarseni- Vinderei 5 iunie 2006
1214 Vaslui Școala no.2, Barlad 15 august 2006
1215 Vaslui Școala no.3, Vaslui 15 august 2006
1216 Vaslui Școala vocațională (agricol) Murgeni 19 martie 2008
1217 Vaslui Școala vocațională Huşi 29 mai 2007
1218 Vrancea Liceul "Ion Slavici", Panciu 6 decembrie 2005
1219 Vrancea Liceul (agricol) nr. 5, Focsani 12 decembrie 2007
1220 Vrancea Liceul (sport) , Focsani 14 mai 2007
1221 Vrancea Liceul cu clasele I-XII, Odobesti 6 decembrie 2005
1222 Vrancea Școala cu clasele I-IV Argea 6 octombrie 2006
1223 Vrancea Școala cu clasele I-IV Bicestii de Sus 6 octombrie 2006
1224 Vrancea Școala cu clasele I-IV Bordeşti 6 octombrie 2006
1225 Vrancea Școala cu clasele I-IV Călimăneasa, Tănăsoaia 26 mai 2006
1226 Vrancea Școala cu clasele I-IV Costisa Tanasoaia 26 mai 2006
1227 Vrancea Școala cu clasele I-IV Covrag 18 decembrie 2006
1228 Vrancea Școala cu clasele I-IV Dealul Cucului Poiana Cristei 6 octombrie 2006
1229 Vrancea Școala cu clasele I-IV Domneşti, Pufeşti 6 octombrie 2006
1230 Vrancea Școala cu clasele I-IV Dumitresti Fata, Dumitresti 6 octombrie 2006
1231 Vrancea Școala cu clasele I-IV Galbeni, Tănăsoaia 26 mai 2006
1232 Vrancea Școala cu clasele I-IV Jitia de Jos nr.2, Jitia 20 aprilie 2007
1233 Vrancea Școala cu clasele I-IV Jitia Jitia 20 aprilie 2007
1234 Vrancea Școala cu clasele I-IV Mahriu Poiana Cristei 6 iunie 2007
1235 Vrancea Școala cu clasele I-IV Placinteni Boghesti 26 mai 2006
1236 Vrancea Școala cu clasele I-IV Plopu Gura Calitei 6 iunie 2007
1237 Vrancea Școala cu clasele I-IV Podul Lac. Poiana Cristei 6 iunie 2007
1238 Vrancea Școala cu clasele I-IV Poienile Gura Calitei 20 aprilie 2007
1239 Vrancea Școala cu clasele I-IV Rachitasu Andreiasu 6 iunie 2007
1240 Vrancea Școala cu clasele I-IV Rachitasu Garoafa 20 aprilie 2007
1241 Vrancea Școala cu clasele I-IV Rasca Gura Calitei 20 aprilie 2007
1242 Vrancea Școala cu clasele I-IV Serbanesti Corbita 20 aprilie 2007
1243 Vrancea Școala cu clasele I-IV Sirbi Tifesti 6 iunie 2007
1244 Vrancea Școala cu clasele I-IV Surlea Paunesti 6 octombrie 2006
1245 Vrancea Școala cu clasele I-IV Ţipău, Paltin (Spulber) 6 iunie 2007
1246 Vrancea Școala cu clasele I-VIII Barsesti 25 mai 2011
1247 Vrancea Școala cu clasele I-VIII Batinesti, Tifesti 5 decembrie 2008
1248 Vrancea Şcoala cu clasele I-VIII Cârligele, Cârligele 23 decembrie 2013
1249 Vrancea Școala cu clasele I-VIII Coriteni 6 octombrie 2006
1250 Vrancea Școala cu clasele I-VIII Dealul Lung Gura Calitei 6 iunie 2007
1251 Vrancea Şcoala cu clasele I-VIII Homocea, Homocea 25 septembrie 2013
1252 Vrancea Şcoala cu clasele I-VIII Jitia, Jitia 24 aprilie 2014
1253 Vrancea Școala cu clasele I-VIII Naruja 21 octombrie 2009
1254 Vrancea Şcoala cu clasele I-VIII Negrileşti, Negrileşti 16 decembrie 2014
1255 Vrancea Școala cu clasele I-VIII no.1 Paunesti 15 decembrie 2008
1256 Vrancea Școala cu clasele I-VIII no.1, Adjud 6 decembrie 2005
1257 Vrancea Școala cu clasele I-VIII no.1, Panciu 20 decembrie 2007
1258 Vrancea Școala cu clasele I-VIII no.3, Adjud 30 august 2007
1259 Vrancea Şcoala cu clasele I-VIII nr.1 Jariştea, Jariştea 29 noiembrie 2012
1260 Vrancea Școala cu clasele I-VIII nr.1 Marasesti 5 octombrie 2006
1261 Vrancea Şcoala cu clasele I-VIII nr.2 Gugeşti, Gugeşti 25 februarie 2014
1262 Vrancea Școala cu clasele I-VIII Paltin (corp A+B) 12 noiembrie 2010
1263 Vrancea Școala cu clasele I-VIII Ploscuteni 20 decembrie 2011
1264 Vrancea Școala cu clasele I-VIII Poiana Cristei 5 decembrie 2008
1265 Vrancea Şcoala cu clasele I-VIII Pufeşti, Pufeşti 16 decembrie 2013
1266 Vrancea Şcoala cu clasele I-VIII Rotileştii Mari, Câmpuri 25 septembrie 2013
1267 Vrancea Școala cu clasele I-VIII Slimnic, Tamboiesti 20 octombrie 2009
1268 Vrancea Școala cu clasele I-VIII Slobozia Bradului 22 decembrie 2008
1269 Vrancea Școala cu clasele I-VIII Spulber 20 decembrie 2011
1270 Vrancea Şcoala cu clasele I-VIII Străoane, Străoane 25 septembrie 2013
1271 Vrancea Şcoala cu clasele I-VIII Tănăsoaia, Tănăsoaia 25 septembrie 2013
1272 Vrancea Școala cu clasele I-VIII Valea Sarii 20 decembrie 2011
1273 Vrancea Şcoala cu clasele I-VIII Vârteşcoiu, Vârteşcoiu 23 decembrie 2013
1274 Vrancea Școala cu clasele I-X Dimitrie Gusti sat Nereju Mare, Nereju 12 noiembrie 2010
1275 Vrancea Școala vocațională "Simion Mehedinti" , Vidra 5 decembrie 2008
1276 Vrancea Şcoala vocaţională Dumitreşti, Dumitreşti 29 februarie 2012