Proiectul pentru Reforma Educaţiei Timpurii (PRET) – Gradinite Finalizate

Grădinițe finalizate (ANEXA 1)
Nr. crt. Judet Unitatea de învățământ preșcolar/localitate
1 AB Grădiniţa cu program normal Sasciori, Sasciori
2 AG Grădiniţa cu program normal Berevoieşti, Berevoieşti
3 AG Grădiniţa cu program normal Oeştii Ungureni, Corbeni
4 AR Grădiniţa cu program normal nr.2 oraş Nădlac
5 AR Grădiniţa cu program normal Secusigiu, Secusigiu
6 AR Grădiniţa cu program normal Semlac, Semlac
7 AR Grădiniţa cu program prelungit oraş Sântana
8 AR Grădiniţa cu program normal nr.1 oraş Ineu
9 AR Grădiniţa cu program normal Şicula, Şicula
10 AR Grădiniţa cu program normal Seleuş, Seleuş
11 BC Grădiniţa cu program normal Recea, Horgesti
12 BC Grădiniţa cu program normal Huruiesti, Huruiesti
13 BC Grădiniţa cu program normal Corbasca, Corbasca
14 BC Grădiniţa cu program normal Blagesti, Blagesti
15 BC Grădiniţa cu program normal nr.1 Racova, Racova
16 BC Grădiniţa cu program normal Godinestii de Jos,Vultureni
17 BC Grădiniţa cu program normal Gherdana, Tatarasti
18 BC Grădiniţa cu program normal Secuieni, Secuieni
19 BC Grădiniţa cu program normal Tisa-Silvestri, Odobesti
20 BC Gradinita cu program normal Palanca
21 BC Gradinita cu program normal Urechesti
22 BH Grădiniţa cu program norma Toboliu, Toboliu
23 BH Grădiniţa cu program normalTăuteu, Tăuteu
24 BH Grădiniţa cu program normalTărian, Girişu de Criş
25 BH Grădiniţa cu program normal Ciocaia, Săcuieni
26 BH Grădiniţa cu program normal Păgaia, Boianu Mare
27 BH Grădiniţa cu program normal Gurbediu, Tinca
28 BH Grădiniţa cu program normal Diosig, Diosig
29 BH Grădiniţa cu program prelungit Sălard, Sălard
30 BN Grădiniţa cu program normal Căianu Mic, Căianu Mic
31 BN Grădiniţa cu program normal Şieu-Odorhei, Şieu-Odorhei
32 BN Grădiniţa cu program normal Uriu, Uriu
33 BN Grădiniţa cu program normal nr.2 Bistriţa Bârgăului, Bistriţa Bârgăului
34 BT Grădiniţa cu program normal Iacobeni, Dangeni
35 BT Grădiniţa cu program normal Candesti, Candesti
36 BT Grădiniţa cu program normal nr. 1 Albesti, Albesti
37 BT Grădiniţa cu program normal Alba, Hudesti
38 BT Gradinita cu program normal Broscauti
39 BT Gradinita cu program normal Draxini
40 BT Gradinita cu program normal Cristinesti
41 BV Grădiniţa cu program norma Reconstructia, Feldioara
42 BV Grădiniţa cu program normal nr.1 oraş Zărneşti
43 BZ Grădiniţa cu program normal Zoita, Ziduri
44 BZ Grădiniţa cu program normal nr.9 Rm. Sarat
45 BZ Grădiniţa cu program normal Berca, Berca
46 BZ Grădiniţa cu program normal C.A.Rosetti
47 BZ Grădiniţa cu program normal Negosina, Canesti
48 BZ Grădiniţa cu program normal Limpezis, Movila Banului
49 BZ Grădiniţa cu program normal Posta, Topliceni
50 BZ Grădiniţa cu program normal Muscel, Patarlagele
51 BZ Grădiniţa cu program normal Ciuta, Măgura
52 BZ Grădiniţa cu program normal Grebanu
53 BZ Grădiniţa cu program normal nr.3 Ramnicu Sarat
54 BZ Grădiniţa cu program normal Capatanesti, Maracineni
55 BZ Grădiniţa cu program normal Parscov
56 CL Grădiniţa cu program normal Ileana, Ileana
57 CL Grădiniţa cu program normal Gălbinaşi (cartierul Moara Nouă)
58 CL Grădiniţa cu program normal no.2 Ulmeni
59 CL Grădiniţa cu program normal Rasa, Gradistea
60 CL Grădiniţa cu program normal Nr. 1 Chirnogi
61 CS Grădiniţa cu program normal Vrani, Vrani
62 CS Grădiniţa cu program normal Valea Bistrei, Zavoi
63 CS Grădiniţa cu program normal Coronini, Coronini
64 CS Grădiniţa cu program normal Gradinari, Gradinari
65 CS Grădiniţa cu program normal Padina Matei, Garnic
66 CS Grădiniţa cu program normal Mehadia, Mehadia
67 CT Grădiniţa cu program normal Osmancea, Mereni
68 CT Grădiniţa cu program normal Crucea, Crucea
69 CT Grădiniţa cu program normal Bărăganu, Bărăganu
70 CT Grădiniţa cu program normal, Cerchezu, Cerchezu
71 CV Grădiniţa cu program normal Araci, Vâlcele
72 CV Grădiniţa cu program normal Belin, Belin
73 CV Grădiniţa cu program normal Estelnic, Estelnic
74 CV Grădiniţa cu program normal Chichis, Chichis
75 CV Grădiniţa cu program normal Catalina, Catalina
76 CV Grădiniţa cu program normal Ciumernic, Sita Buzaului
77 CV Grădiniţa cu program normal Floroaia Mica, Intors. Buzau
78 CV Grădiniţa cu program normal Dobarlau, Dobarlau
79 CV Grădiniţa cu program normal Bobocea, Sita Buzaului
80 DB Grădiniţa cu program normal Cazaci, Nucet
81 DB Grădiniţa cu program normal Valea Voievozilor, Răzvad
82 DB Grădiniţa cu program normal Voineşti, Voineşti
83 DB Grădiniţa cu program normal Ocnita
84 DB Grădiniţa cu program normal Petresti Corbi Mari
85 DJ Grădiniţa cu program normal Albeşti, Şimnicu de Sus
86 DJ Grădiniţa cu program normal Batoşeşti-Paia, Botoşeşti-Paia
87 DJ Grădiniţa cu program normal Brădeşti, Brădeşti
88 DJ Grădiniţa cu program normal Bralostiţa, Bralostiţa
89 DJ Grădiniţa cu program normal Bucovăţ, Bucovăţ
90 DJ Grădiniţa cu program normal Bulzeşti, Bulzeşti
91 DJ Grădiniţa cu program normal Dragoteşti, Dragoteşti
92 DJ Grădiniţa cu program normal Goicea, Goicea
93 DJ Grădiniţa cu program normal Lesile, Şimnicu de Sus
94 DJ Grădiniţa cu program normal Valea lui Pătru, Scăieşti
95 DJ Grădiniţa cu program normal Zaval, Gighera
96 DJ Grădiniţa cu program normal Horezu-Poienari, Valea Stanciului
97 GJ Grădiniţa cu program normal str. Motrului mun. Tg Jiu
98 GJ Gradinita cu program normal Telesti, Telesti
99 GJ Grădiniţa cu program normal Bustuchin, Bustuchin
100 GR Grădiniţa cu program normal Bacu, Joiţa
101 GR Grădiniţa cu program normal Găiseni, Găiseni
102 GR Grădiniţa cu program normal Săbăreni, Săbăreni
103 GR Grădiniţa cu program normal Tântava, Grădinari
104 GR Grădiniţa cu program normal Meletie, Băneasa
105 GR Grădiniţa cu program normal Vânătorii Mici, Vânătorii Mici
106 HD Grădiniţa cu program normal Iscroni, oraş Aninoasa
107 HD Grădiniţa cu program normal Sântămăria Orlea, Sântămăria Orlea
108 HR Grădiniţa cu program normal Porumbenii Mari, Porumbenii Mari
109 HR Grădiniţa cu program normal Cozmeni, Cozmeni
110 HR Grădiniţa cu program normal Tuşnadu Nou, Tuşnad
111 IF Grădiniţa cu program normal Sinteşti, Vidra
112 IF Grădiniţa cu program normal Bălăceanca, Cernica
113 IL Grădiniţa cu program normal Alexeni, Alexeni
114 IL Grădiniţa cu program normal Balaciu, Balaciu
115 IL Grădiniţa cu program normal Bratia, Axintele
116 IL Grădiniţa cu program normal Condeeşti, Bărcăneşti
117 IS Grădiniţa cu program normal Frenciugi, Draguseni
118 IS Grădiniţa cu program normal Manzatesti, Ungheni
119 MH Grădiniţa cu program normal no.1 Grozeşti, Grozeşti
120 MH Grădiniţa cu program normal Şişeşti, Şişeşti
121 MH Grădiniţa cu program normal nr.1 Bălăciţa, Bălăciţa
122 MH Grădiniţa cu program normal nr.24 mun. Drobeta Tr.Severin
123 MM Grădiniţa cu program norma Ocna Sugatag, O.G.
124 MM Grădiniţa cu program normal oraş Ulmeni
125 MM Grădiniţa cu program normal Ardusat, Ardusat
126 MM Grădiniţa cu program normal Lăpuş, Lăpuş
127 MM Grădiniţa cu program prelungit Fărcaşa, Fărcaşa
128 MM Grădinița cu program normal Repedea
129 MS Grădiniţa cu program norma Solovastru, Solovastru /
130 MS Grădiniţa cu program normal Calimanesti, Fantanele /
131 MS Grădiniţa cu program normal Roteni, Acatari /
132 MS Grădiniţa cu program normal Nades, Nades /
133 MS Grădiniţa cu program normal Sambrias Hodosa /
134 MS Grădiniţa cu program normal Viisoara, Viisoara /
135 MS Grădiniţa cu program normal Hodac, Hodac
136 MS Grădiniţa cu program normal Vânători, Vânători
137 NT Gradinita cu program normal Mastacan, Borlesti
138 NT Grădiniţa cu program normal Poienari
139 NT Grădiniţa cu program normal Solca, Oniceni
140 NT Gradinita cu program normal Urecheni
141 OT Grădiniţa cu program normal no. 1 oraş Drăgăneşti Olt
142 OT Grădiniţa cu program normal Gropşani, Vulpeni
143 OT Grădiniţa cu program normal Măineşti, oraş Balş
144 OT Grădiniţa cu program normal Racovița, Voineasa
145 OT Grădiniţa cu program normal Radomirești, Radomireşti
146 OT Grădiniţa cu program normal Rudari, Iancu Jianu
147 OT Grădiniţa cu program normal Studinița, Studina
148 OT Grădiniţa cu program normal Urzica, Urzica
149 OT Grădiniţa cu program normal Vâlcele, Vâlcele
150 OT Grădiniţa cu program normal Vârtopu, Corabia
151 OT Grădiniţa cu program normal Obârşia Nouă, Obârşia
152 OT Grădiniţa cu program normal Vulpeni, Vulpeni
153 OT Grădiniţa cu program normal Morunglav, Morunglav
154 OT Grădiniţa cu program normal Găvăneşti, Găvăneşti
155 OT Grădiniţa cu program normal Olari, Văleni
156 OT Grădiniţa cu program normal Bârza, Bârza
157 OT Grădiniţa cu program normal Vlăngărești, Vulturești
158 OT Grădiniţa cu program normal Birci, Scorniceşti
159 OT Grădiniţa cu program normal Corbu, Corbu
160 OT Grădiniţa cu program normal Dobrotinet, Curtişoara
161 OT Grădiniţa cu program normal Falcoeni, Potcoava
162 OT Grădiniţa cu program normal Crâmpoia, Crâmpoia
163 OT Grădiniţa cu program normal Orlea, Orlea
164 OT Grădiniţa cu program normal Vlăduleni, Osica de Sus
165 SB Grădiniţa cu program normal Bazna, Bazna
166 SJ Grădiniţa cu program normal Ip, Ip
167 SM Grădiniţa cu program normal oraş Negreşti Oaș
168 SM Grădiniţa cu program normal Cauas, Cauas
169 SM Grădiniţa cu program normal Comlăuşa, Bătarci
170 SM Grădiniţa cu program normal Sărăuad, Tăşnad
171 SM Grădiniţa cu program normal Tasnad
172 SM Grădiniţa cu program normal Homorodu de Jos, Homoroade
173 SM Grădiniţa cu program normal Hrip, Păuleşti
174 SM Grădiniţa cu program normal Hodod, Hodod
175 SM Grădiniţa cu program normal Pomi, Pomi
176 SV Grădiniţa cu program normal Poiana Marului, Malini
177 SV Grădiniţa cu program normal Dolhestii Mici, Dolhesti
178 SV Grădiniţa cu program normal Banesti, Fantanele
179 SV Grădiniţa cu program normal Oniceni, Forasti
180 SV Grădiniţa cu program normal Fantanele
181 SV Grădiniţa cu program normal Șerbăuți
182 SV Grădiniţa cu program normal Găinești, Slatina
183 TL Grădiniţa cu program normal Valea Nucarilor, Valea Nucarilor
184 TL Grădiniţa cu program normal Frecăţei, Frecăţei
185 TM Grădiniţa cu program norma Iecea Mare, Iecea Mare
186 TM Grădiniţa cu program norma Nerau, Teremia Mare
187 TM Grădiniţa cu program normal Sânmihaiu Român,
188 VL Grădiniţa cu program normal Buleta, Mihăeşti
189 VL Grădiniţa cu program normal Dăeşti, Dăeşti
190 VL Grădiniţa cu program normal Govora, Mihăeşti
191 VL Grădiniţa cu program normal Păuşeşti Măglaşi, Păuşeşti Maglaşi
192 VL Grădiniţa cu program normal Sălătrucel, Sălătrucel
193 VL Grădiniţa cu program normal Slatioara, Slătioara
194 VL Grădiniţa cu program normal Vaideeni, Vaideeni
195 VL Grădiniţa cu program normal Galicea, Galicea
196 VL Grădiniţa cu program normal oraş Băbeni
197 VL Grădiniţa cu program normal oraş Berbeşti
198 VL Grădiniţa cu program normal oraş Băile Govora
199 VL Grădiniţa cu program normal oraş Călimăneşti
200 VN Grădiniţa cu program normal Slobozia Bradului
201 VN Gradinita cu program normal Anghelesti
202 VS Grădiniţa cu program normal Maraseni, Stefan cel Mare
203 VS Grădiniţa cu program normal Hoceni, Hoceni
204 VS Grădiniţa cu program normal Puiesti, Puiesti