Gradinițe aflate în execuție

Nr. crt. Judeţ Unitatea şcolară Nr. săli de clasă
1 Arad Grădiniţa cu program normal Seleuş, Seleuş 2
2 Arad Grădiniţa cu program normal Şicula, Şicula 3
3 Argeş Grădiniţa cu program normal Oeşti-Ungureni, Corbeni 3
4 Bacău Grădiniţa cu program normal Secuieni, Secuieni 2
5 Bacău Grădiniţa cu program normal Tisa-Silvestri, Odobeşti 2
6 Bihor Grădiniţa cu program normal Ceica, Ceica 2
7 Bihor Grădiniţa cu program normal Ciocaia, oraş Săcuieni 2
8 Bihor Grădiniţa cu program normal Gurbediu, Tinca 2
9 Bihor Grădiniţa cu program normal Păgaia, Boianu Mare 2
10 Bihor Grădiniţa cu program prelungit Sălard, Sălard 3
11 Bistriţa Năsăud Grădiniţa cu program normal nr.2 Bistriţa Bârgăului, Bistriţa Bârgăului 2
12 Bistriţa Năsăud Grădiniţa cu program normal Şieu-Odorhei, Şieu-Odorhei 2
13 Bistriţa Năsăud Grădiniţa cu program normal Uriu, Uriu 3
14 Braşov Grădiniţa cu program normal nr.1 oraş Zărneşti 3
15 Caraş Severin Grădiniţa cu program normal Mehadia, Mehadia 4
16 Constanţa Grădiniţa cu program normal Bărăganu, Bărăganu 2
17 Constanţa Grădiniţa cu program normal Cerchezu, Cerchezu 2
18 Constanţa Grădiniţa cu program normal Crucea, Crucea 2
19 Constanţa Grădiniţa cu program normal Făurei, Băneasa 2
20 Constanţa Grădiniţa cu program normal Osmancea, Mereni 2
21 Covasna Grădiniţa cu program normal "Bobiţa" Catalina, Catalina 2
22 Covasna Grădiniţa cu program normal Belin, Belin 3
23 Covasna Grădiniţa cu program normal Bobocea, Sita Buzăului 2
24 Covasna Grădiniţa cu program normal Chichiş, Chichiş 2
25 Covasna Grădiniţa cu program normal Ciumernic, Sita Buzăului 2
26 Covasna Grădiniţa cu program normal Dobârlău, Dobârlău 2
27 Covasna Grădiniţa cu program normal Estelnic, Estelnic 3
28 Covasna Grădiniţa cu program normal Floroaia Mică, oraş Întorsura Buzăului 2
29 Dolj Grădiniţa cu program normal Zăval, Gighera 2
30 Giurgiu Grădiniţa cu program normal Meletie, Băneasa 2
31 Giurgiu Grădiniţa cu program normal Neajlov, Clejani 2
32 Giurgiu Grădiniţa cu program normal Vânătorii Mici, Vânătorii Mici 2
33 Gorj Grădiniţa cu program normal Bustuchin, Bustuchin 3
34 Harghita Grădiniţa cu program normal Cozmeni, Cozmeni 3
35 Harghita Grădiniţa cu program normal Porumbenii Mari, Porumbenii Mari 3
36 Hunedoara Grădiniţa cu program normal Sântămăria Orlea, Sântămăria Orlea 2
37 Maramureş Grădiniţa cu program normal Ardusat, Ardusat 3
38 Maramureş Grădiniţa cu program normal oraş Ulmeni 3
39 Maramureş Grădiniţa cu program prelungit Fărcaşa, Fărcaşa 3
40 Mureş Grădiniţa cu program normal Hodac, Hodac 4
41 Olt Grădiniţa cu program normal Orlea, Orlea 3
42 Olt Grădiniţa cu program normal Vlăduleni, Osica de Sus 3
43 Sălaj Grădiniţa cu program normal Ip, Ip 4
44 Satu Mare Grădiniţa cu program normal Căuaş, Căuaş 2
45 Satu Mare Grădiniţa cu program normal Comlausa, Batarci 2
46 Satu Mare Grădiniţa cu program normal Hodod, Hodod 2
47 Satu Mare Grădiniţa cu program normal Homorodu de Jos, Homoroade 2
48 Satu Mare Grădiniţa cu program normal Hrip, Păuleşti 2
49 Satu Mare Grădiniţa cu program normal oraş Tăşnad 2
50 Satu Mare Grădiniţa cu program normal Pasunea Mare, Călineşti-Oaş 2
51 Satu Mare Grădiniţa cu program normal Pomi, Pomi 2
52 Satu Mare Grădiniţa cu program normal Răteşti, Beltiug 2
53 Satu Mare Grădiniţa cu program normal Sărăuad, Tăşnad 2
54 Sibiu Grădiniţa cu program normal Bazna, Bazna 3
55 Teleorman Grădiniţa cu program normal Bujoru, Bujoru 2
56 Teleorman Grădiniţa cu program normal nr.5 mun. Roşiori de Vede 2
57 Timiş Grădiniţa cu program normal Sânmihaiu Român, Sânmihaiu Român 3
58 Tulcea Grădiniţa cu program normal Frecăţei, Frecăţei 2
59 Tulcea Grădiniţa cu program normal Murighiol, Murighiol 2
60 Tulcea Grădiniţa cu program normal Valea Nucarilor, Valea Nucarilor 2
61 Vâlcea Grădiniţa cu program normal Galicea, Galicea 3
62 Vâlcea Grădiniţa cu program normal oraş Băile Govora 3
63 Vâlcea Grădiniţa cu program normal oraş Berbeşti 4